18.Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “Kapalı” ile kapattı

18.Kıbrıs Tiyatro Festivali,  perdelerini “Kapalı” ile kapattı
reklam alani

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin sunduğu 18.

Kıbrıs Tiyatro Festivali, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun “Kapalı” oyunu ile tamamlandı.

Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde yer alan ve festivalin son oyunu olan “Kapalı”, salonu dolduran sanatseverlerin alkışları ile finali yaptı.

Aliye Ummanel’in yazdığı ve yönettiği “Kapalı” oyunu, evrensel bir konu olan göçü ve savaşı, Kapalı Maraş üzerinden anlattı.

Oyunda Özgür Oktay, Hatice Tezcan, Cem Aykut, Döndü Özata, Barış Refikoğlu, Asu Demircioğlu, Kıymet Karabiber, Aytunç Şabanlı, Melek Erdil, Osman Ateş ve İzel Seylani rol aldı.

 

Ummanel: Seyirci ile ortak bir heyecanı paylaştık

“Kapalı” oyununu yazan ve yöneten Aliye Ummanel oyunun ardından yaptığı konuşmada, oyunu pandemi döneminde hazırladıklarını ve ilk olarak online şekilde sahnelediklerini hatırlatarak, ağır aksak ilerlemenin ardından bu kadar dolu bir salonda seyirci ile ortak bir heyecanı paylaşmanın kendisini ve oyuncuları son derece memnun ettiğini aktardı.

 

Başkan Harmancı: 2 yıllık aranın ardından yeniden buluşmanın heyecanını yaşadık

LTB Başkanı Mehmet Harmancı 2 yıllık aranın ardından yeniden buluşmanın heyecanını yaşadıklarını, festivalin Genco Erkal’in rahatsızlığı nedeni ile moral bozukluğu ile başlamasına karşın sanat severlerin tiyatro ve festivale gösterdikleri yoğun ilgi nedeni ile hedefe ulaştığını belirtti.

“İyi ki varsınız, iyi ki tiyatro ve festival sizin sayenizde var oluyor” şeklinde seyirciye hitap eden Başkan Harmancı, festivale destek veren, katkı koyan, gönüllülük içinde çalışan herkese ve Lefkoşa Belediye Tiyatrosu ekibine teşekkürlerini sundu.

Başkan Harmancı konuşmasını 19’uncu Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde buluşmak üzere diyerek sözlerini tamamladı.

 

Birbirinden seçkin 7 oyuna ev sahipliği yapan ve tüm oyunları kapalı gişe izlenen 18.

Kıbrıs Tiyatro Festivali Platin sponsor Arabahmet Bölgesi Geliştirme Şirketi, Konaklama sponsoru Grand Pasha Nicosia, Salon sponsoru Rauf Denktaş Üniversitesi, Gümüş sponsorlar Bel-koop, Siba, Pro Temizlik, Wideline, Medya sponsoru Capital Radyo, İç transfer sponsoru Northern Travel’in katkıları ile düzenlendi.

BU HABER SENİN İÇİN  Eklektik Manifest Myrrha Trio ve Derviş Zaim’in Performansları ile Devam Ediyor

18.Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “Kapalı” ile kapattı 18.Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “Kapalı” ile kapattı 18.Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “Kapalı” ile kapattı 18.Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “Kapalı” ile kapattı 18.Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “Kapalı” ile kapattı 18.Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “Kapalı” ile kapattı 18.Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “Kapalı” ile kapattı 18.Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “Kapalı” ile kapattı 18.Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “Kapalı” ile kapattı 18.Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “Kapalı” ile kapattı 18.Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “Kapalı” ile kapattı 18.Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “Kapalı” ile kapattı 18.Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “Kapalı” ile kapattı 18.Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “Kapalı” ile kapattı 18.Kıbrıs Tiyatro Festivali, perdelerini “Kapalı” ile kapattı

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ