AİLESİNE KIZIP EVDEKİ EŞYALARA ZARAR VERDİ

AİLESİNE KIZIP EVDEKİ EŞYALARA ZARAR VERDİ
reklam alani


Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memuru Birtan Başaran, zanlının “kasti hasar, korkutmak amacıyla tehlikeli tabanca taşımak, tecavüzi alet taşıma, uygunsuz tavır ve hareket ve hastalık” suçlarından  dolayı tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldığını söylemiş oldu. 


Polis, zanlının 20 Ağustos 2023 tarihinde saat 18.00 sıralarında Lefkoşa’da Müftü Hilmi Sokak’ta bulunan ikametgahı içinde ailesi tarafınca kendisine haiz çıkılmadığı öne sürülen nedeni ile tasarrufunda bulundurmuş olduğu 35 santim uzunluğunda, 10 santim ağız genişliğine haiz nacak ile babasına ilişkin buzdolabını, vantilatörü, giriş kapısını, dolabı kasten ve kanunsuz olarak hasara uğrattıktan sonrasında umumi bir yer olan Müftü Hilmi Sokağa çıkarak elinde bulundurduğu nacağı sağa sola sallayarak korkutmak amacıyla tehlikeli tabanca taşıdıktan sonrasında makul mazereti olmaksızın bağırıp çağırarak hastalık yaptığını söylemiş oldu.


Polis memuru, yakınma üstüne zanlının vaka yerinde gözaltına alındığını, nacağın emare alındığını ve vaka yerinin fotoğraflarının çekildiğini deklare etti. Polis memuru, soruşturmanın zanlının tesir edebileceği kısmının tamamlandığını belirterek, 23 yaşlarında olan zanlının 2022-2023 yılları aralığında 6 kez sarhoşluk, hastalık ve uygunsuz tavır ve hareket suçları ile gene aynı tarihler içinde yaralama, ciddi darp suçlarını işlediğini deklare etti. Polis memuru Birtan Başaran, zanlının yaralama ve ciddi darp meselesi ile ilgili olarak, teminata bağlandığını ve dosyanın halen açık bulunduğunu dile getirdi. Zanlının özgür kalması halinde yeni suçlar işleyebileceğini kaydeden polis, davalarında hazır olması için tutuklu yargılanmasını talep etti.Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Tutku Candaş, zanlının bir ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesine buyruk verdi. (KAMALI HABER)BU HABER SENİN İÇİN  “Federal çözüm konusunda daha cesur adımlar atılacak”
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ