Alan Wake 2 Yapımcılarından Xbox Series S Sitemi

Alan Wake 2 Yapımcılarından Xbox Series S Sitemi
reklam alani

 

Alan Wake 2, bu ayın sonuna doğru PlayStation 5 ve Xbox Series X’te piyasaya sürüldüğünde, “çoğunlukla” 60 FPS kıymetini tutturabilen bir Performans Modu ile beraber çıkış meydana getirecek. Xbox Series S ise yalnızca 30 FPS seçeneği sunabilecek. Gene bu sebeple, Xbox’ın yeni nesil olmasına karşın bir fazlaca kuvvetsiz konsolu hakkında yeni sorular gündeme geldi.

Normal olarak Xbox Series S, geliştiricilerin mevcut nesil donanımı tam olarak kullanmasını engelleyip engellemediği ve oyunların uygun şekilde optimize edilmesini sağlamanın ne kadar karmaşık olduğu mevzusunda sık sık sorulara maruz kaldı. IGN ile kısa sürede meydana getirilen bir röportajda Remedy Entertainment’ın kontakt direktörü Thomas Puha’ya bu sual soruldu ve cevap olarak stüdyonun zayıf konsolun donanımıyla ilgili yaşamış olduğu en büyük sorunlardan bazılarına değindi.

Alan Wake 2, 27 Ekim’de Çıkış Meydana getirecek

 

Alan Wake 2 ekibinde yer edinen Thomas Puha’ya bakılırsa, Xbox Series S’in işlemcisi aşağı yukarı Xbox Series X ile aynı olsa da, hem ekran kartının hem de belleğinin daha kuvvetli mevcut nesil Microsoft konsolundan mühim seviyede daha düşük olması “büyük bir mesele” oldu. Puha ek olarak, Xbox Series X ve Series S donanımı genelinde ölçeklendirmenin niçin bir oyunu birden fazla bilgisayar özelliği ve yapılandırması için ölçeklendirmekle aynı şey olmadığından da bahsetti.

Sözlerine devam eden Puha, “Hafıza sebebiyle bilgisayarda ölçeklendirme yapmak oldukça daha kolay ve sanki bir süper bilgisayar ve bir zayıf bilgisayar yok. Arada 300’e yakın bilgisayar konfigürasyonu mevcut ve emin olun bana, bu büyük bir savaşım fakat PC’de fazla oldukça oyun yayımladık, bu yüzden bu mevzuda birazcık daha iyiyiz.” ifadelerini kullandı.

Alan Wake 2‘nin Xbox Series S sürümüne geri dönecek olursak Puha, Remedy’nin oyunun konsolda oldukça sağlam bir halde 30 FPS’de çalışmasını sağlamak ve hem de “iyi bir görsel kaliteyi” korumak için “hakkaten oldukça çalıştığını” yineledi. Gene de oyunu “en iyi şekilde, tam yeni nesil kalitede” deneyimlemek isteyenler için PS5 yada Xbox Series X en iyi seçeneğiniz olacak.

BU HABER SENİN İÇİN  eFootball 2024’e Türkiye Ligi Eklendi

Alan Wake 2, 27 Ekim‘de PS5, Xbox Series X/S ve PC için çıkış meydana getirecek.

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ