Altuğra ve Amcaoğlu Gönyeli- Alayköy Sağlık Evini ziyaret etti

Altuğra ve Amcaoğlu Gönyeli- Alayköy Sağlık Evini ziyaret etti
reklam alani


Sağlık Bakanlığı ile Gönyeli-Alayköy Belediyesi arasında imzalanan protokol sonrasında faaliyetlerine başlayan Gönyeli-Alayköy Sağlık Evi, bölge halkına hizmet vermeye devam ediyor.

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu ile birlikte Gönyeli-Alayköy Sağlık Evini ziyaret ederek hizmetleri yerinde inceledi.

Sağlık Evi sorumlusu Dr.

Sevgül Maydanozcu’dan çalışmalarla ilgili bilgi alan Bakan Altuğra, çalışanlarla da sohbet etti, Bakanlığının sağladığı cihazları yerinde inceledi.

Ziyaretin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, aylar önce imzalanan protokolün hayat bulmasının mutluluğunu yaşadığını söyledi.

65 yaş üstü vatandaşlara da ister evlerinde isterlerse de Sağlık Evi’nde hizmet verdiklerini anlatan Amcaoğlu, hizmetlerin böylesi sistemli olmasına önemli katkılar yapan Sağlık Bakanı Altuğra’ya teşekkür etti.

Amcaoğlu, Sağlık Evi’nin mesai saatlerinde hizmet vereceğini, 15 günde bir de Alayköy ve Yılmazköy’e sağlık hizmet götüreceklerini kaydetti. 

Hüseyin Amcaoğlu, projeleri arasında bölgeye daha büyük bir sağlık merkezi inşa etmenin bulunduğunu da söyledi.

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra da yerel yönetimlerle dayanışma ve işbirliği içerisinde olmanın hedefleri arasında olduğunu ifade etti.

Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nde verilen sağlık hizmetlerini gururla izlediklerini dile getiren Altuğra, özellikle 65 yaş üstü insanların ister evde ister Sağlık Evi’nde çok daha iyi hizmeti alabilmeleri için çalıştıklarını, evde sağlık hizmetlerini önemsediklerini kaydetti.

Gönyeli-Alayköy Belediyesi başkanı Amcaoğluna da çabalarından dolayı teşekkür eden Altuğra, Amcaoğlu’nun elde ettiği başarılarının sonuç odaklı çalışmasından kaynaklandığını belirtti.

Sağlık Evi’nin haftanın her günü 15 günde bir Perşembe günleri ise Alayköy ve Yılmazköy’de hizmet vereceğini anlatan Altuğra, bu hizmetler arasında Kardiyoloji, diyetisyenlik ve temel sağlık hizmetlerinin bulunduğunu söyledi.  

BU HABER SENİN İÇİN  Sağlık Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek, 8 Eylül  “Dünya Fizyoterapistler Günü” nedeniyle mesaj yayımladı
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ