Basketbol U14 Erkek ve U16 Kız Karmaları Türkiye’ye gidebilecek

Basketbol U14 Erkek ve U16 Kız Karmaları Türkiye’ye gidebilecek
reklam alani


GIYNIK Spor’un dünkü manşetinde basketbolda U14 Erkek Karması ve U16 Kız Karması’nda yer alan sporcuların aileleri tarafından Türkiye Bölge Şampiyonası’na katılım isteği ile ilgili haberimizin ardından önemli gelişmeler yaşandı.

Konuyla ilgili KKTC Basketbol Federasyonu da başta Türkiye olmak üzere yurt dışındaki sportif faaliyetlere ekiplerin gidip gitmeyeceğinin belli olmadığı ve net tavır belirlenmesi üzerine yaptığı çağrı da yetkililer tarafından yanıt buldu.

Konuyla ilgili olarak dün Başbakan Ünal Üstel’e vekaleten Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, spor federasyonlarını toplantıya çağırdı. Basketbol Federasyonu yanında 10 federasyonun katıldığı toplantıda Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu da hazır bulundu.

Tek gündem maddesi yurt dışı sportif faaliyetlerin durumu olan toplantıdan, seçici, performans beklentisi yüksek ve hedefleri olan takımların götürülmesi, ancak bununla beraber bölge ve bina seçimleri konusunda ciddi hassasiyet gösterilmesi kararı verildi.

KKTC Basketbol Federasyonu Başkanı Orhun Mevlit, devletin yaptıkları çağrıya dönüş yapmasının ve ivedi toplantı gerçekleştirmesinin çok olumlu bir yaklaşım olduğunu ifade ederken, Bakan Nazım Çavuşoğlu’nun sonuç odaklı ve devlette bütünlük esası ile konulara yaklaşmasının takdire şayan olduğunu belirtti.

Bakan Çavuşoğlu’nun kendilerine hiçbir şeyin 6 Şubat’tan önceki gibi olmayacağını, okul-federasyon-devlet işbirliğinin sıklaşacağını, çok daha özenli ve hassas davranılacağını ilettiğini söyledi.

Kariyer odaklı sporcu seçimi, kapsam daraltılması ve hedefleri olan takım ve sporcuların yurt dışı faaliyetlerine yer alması konusunda Bakan ile federasyonların görüş birliğine vardığını belirten Mevlit, yaptıkları çağrının sporda yurt dışı kapısının yeniden açılmasına vesile olması noktasında memnuniyet duyduklarını sözlerine ekledi.

Basketbol U14 Erkek ve U16 Kız Karmaları Türkiye’ye gidebilecek

BU HABER SENİN İÇİN  Koopspor yenilgisiz lider - Basketbol Haberleri
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ