Basketbolda kulüpler tüzük değişikliği istiyor

Basketbolda kulüpler tüzük değişikliği istiyor
reklam alani


 

 

Basketbolda 6 Eylül’de yapılacak ‘seçimli genel kurul’ öncesi kulüpler ikinci toplantıyı da gerçekleştirdi.

Mevcut Başkan Orhun Mevlit ve aday olma isteğini belirten Ali Tüzünkan da Lefkoşa’da yapılan toplantıya ayrı ayrı katılarak katılımcı 8 kulüple görüş alışverişinde bulundu.

Diğer yandan, kulüpler genel kurulda tüzük değişikliği istiyor.

Kulüpler; Başkan ve yönetiminin görev süresinin iki yıl olması, genel kurulda tek aday olması durumunda oylama yapılması ve %50+1 çoğunluk aranması, Başkan adaylığı için ise 3 yıllık hizmet şartı ve Üniversite mezunu olma veya 10 yıl basketbola hizmet etmiş olma şekilde değişiklik yapılması yönünde hem fikir oldu.

Kulüpler Birliği daha sonra Federasyon Başkanı Orhun Mevlit’i toplantıya davet ederek aldıkları kararları iletti. Ardından Federasyon Başkanlığına aday olan Ali Tüzünkan ve ekibi ile görüşen kulüpler birliği genel kurul süreci ve sonrası ile ilgili görüş alışverişinde bulunup toplantısını tamamladı.

Öte yandan, Mevlit başkanlığındaki federasyon yönetimi de seçim gündemine dair toplantı gerçekleştirdi. Yönetim başkanlık seçiminin yapılacağı genel kurulun 6 Eylül’de yapılması yönünde fikir üretti.

 

 

Seçimli genel kurul 6 Eylül’de

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Konferans Salonu’nda yer alacak olan genel kurul saat 18.00’de başlayacak. Başkanlık seçiminin de gündem maddesinde yer aldığı genel kurul öncesi mevcut başkan Orhun Mevlit’in yeniden aday olup olmayacağı belirsizliğini koruyor. Bununla beraber mevcut yönetimde bulunan ve aday olamayacağı ileri sürülen Ali Tüzünkan ise bir süre önce adaylığını açıklayarak yapmayı düşündüklerini kamuoyu ile paylaşmıştı. Basketbol Federasyonu başkanlığına aday olmak isteyenlerin 1 Eylül Cuma günü saat 17.00’ye kadar federasyona müracaat etmeleri gerektiği belirtildi.

 

Genel kurul gündemi ise şöyle:

  1. Nisap
  2. Divan Kurulunun Oluşturulması
  3. Faaliyet Raporunun Okunması ve Oylanması
  4. Mali Raporun Okunması ve Oylanması
  5. Başkan Adaylarının Konuşması
  6. Başkanlık Seçimi Oylaması
  7. Kapanış
BU HABER SENİN İÇİN  Kulüpler Birliği yeni sezon mesajı yayınladı

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ