Basketbolu yine garip bir genel kurul bekliyor… Tüzünkan’ın adaylığı kabul edilmeyecek sıkıntısı

Basketbolu yine garip bir genel kurul bekliyor… Tüzünkan’ın adaylığı kabul edilmeyecek sıkıntısı
reklam alani


Basketbol Federasyonu’nda seçimli olağanüstü genel kurul 6 Eylül Çarşamba günü saat 18.00’de Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nde düzenlenecek.

Ancak yapılacak olan genel kurulda yine garip durumların yaşanacağı öngörülüyor.

Tüzük gereği yasal süreç içerisinde basketbolda federasyon başkanlığı için mevcut başkan Orhun Mevlit başvuru yapmazken tek adaylık müracaatı yapan isim mevcut yönetimden Ali Tüzünkan olmuştu.

Fakat Basketbol Federasyonu tüzüğündeki adaylık şartlarında 5 yıl yöneticilik yapılması gereği maddesi yer aldığından dolayı henüz 3 yıl yöneticilik görevinde bulunan Ali Tüzünkan’ın adaylığının, Basketbol Federasyonu yönetim kurulu tarafından kabul edilmeyeceği düşünülüyor.
Mevcut başkan Orhun Mevlit’in de 3 yıl önce başkanlık adaylığı yaptığı süreçte tüzük kriterlerini karşılamamasına rağmen diğer adaylar Ahmet Sütçü ve Ertuğ Nasıroğlu bu duruma itiraz etmemiş ve seçimi Mevlit kazanarak başkanlık görevine gelmişti.

3 yıllık görevi süresince camia tarafından çok kez eleştirilen ve istenmeyen isim haline gelen Orhun Mevlit’in, aday olmadığı bu genel kurulda kendi yönetiminden olan Ali Tüzünkan’ın adaylığını tüzüğü öne sürerek yönetim kararıyla kabul etmeyeceği düşünülüyor.

3 yıl önce göreve gelen başkan Orhun Mevlit, basketbolun yönetsel noktasında büyük eleştirilere maruz kalmıştı.

Özellikle ilk yıl sonunda mali genel kurulunu unutan, tüzük noktasında en başından beridir değişiklik ve tadilat yapılacağının sözünü vermesine rağmen 3 yıldır bu konuyu öteleyen ve hiçbir adım atmayan Mevlit için bir dönem kulüpler imza bile toplayarak kendisini görevden almak istemişti.
Birçok konuda kulüpler arasında adaletsiz kararlar ürettiği ve eşitlik ilkesinden çıktığı söylenen, ekonomik sorunları gerekçe göstererek ligleri erteleyen ve sporculara yazın sıcağında maçlar oynattıran Mevlit’in, genel kurulda ne yapacağı merak ediliyor.

6 Eylül Çarşamba günü saat 18.00’de Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nde düzenlenecek genel kurulda Ali Tüzünkan’ın adaylığının kabul edilmemesi durumunda tüzük gereği genel kurul ertelenecek.

BU HABER SENİN İÇİN  Kamu ve özel hastanelerin işbirliği ile halkımıza daha güçlü bir sağlık hizmeti sunabiliriz

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ