Bu Sefer Zam Değil: Saints Row’un Fiyatı Yüzde 60 Ucuzladı!

Bu Sefer Zam Değil: Saints Row’un Fiyatı Yüzde 60 Ucuzladı!
reklam alaniBu Sefer Zam Değil: Saints Row’un Fiyatı Yüzde 60 Ucuzladı!

Bir sene boyunca Epic Games Store’a özel kalan Saints Row, başlangıçta 249 TL gibi uygun bir fiyattan çıkış yapmıştı. Bu yılın Ağustos oyunda münhasırlık anlaşması biten oyun, Steam platformuna çıkış yaptı. Yaptı yapmasına ancak oyunun fiyatı her iki platformda da 899 TL’ye yükselerek Türk oyuncuları bir hayli hayal kırıklığına uğratmıştı.

Yalnızca 50 TL gibi bir fiyattan satılan ek paketlerde 149 TL ila 219 TL arasında fiyatlara yükselmişti. Bugün, yayıncı Deep Silver sürpriz bir şekilde ana oyunun fiyatını yüzde 58 oranında düşürerek 374 TL‘ye sabitledi. Ek paketlerin fiyatı ise 62 TL ila 99 TL olarak güncellendi. Tüm ek paketleri içerisinde bulunduran Season Pass’in fiyatı ise 449 TL’den 187 TL’ye düştü.

Saints Row En Ucuz Türkiye’de

Bu Sefer Zam Değil: Saints Row'un Fiyatı Yüzde 60 Ucuzladı!

Son oyunun fiyatını düşüren Deep Silver, ilginçtir ki çok eski bir oyun olmasına rağmen Saints Row The Third Remastered’ın fiyatını ise 249 TL’den 374 TL’ye zamladı. Serinin diğer oyunlarında ise bir fiyat değişimi yok. Bu fiyat indiriminin sebebi olarak oyunun aldığı olumsuz incelemeler ve düşük satış rakamları olarak gösterebiliriz ancak şuanda oyunun satıldığı en ucuz yer Türkiye oldu.

Globalde 30 Dolardan satılan oyunun 880 TL civarında olması gerekirken; Ukrayna, Arjantin, Peru ve Vietnam gibi yerel fiyatlandırmaların yaygın olduğu yerlerde bile oyunun fiyatının 600 TL seviyesinde olduğunu ve Türkiye’ye gerçekten büyük bir indirim yapıldığını görüyoruz.

Son olarak, maalesef Embracer Group’un yeniden yapılanma programının bir parçası olarak Saints Row geliştiricisi Volition’ın kapatıldığını ve bu seri için yeni oyunlar görmemizin imkansıza yakın olduğunu da belirtelim.

BU HABER SENİN İÇİN  İddia: Nintendo Switch 2’nin Fiyatı Belli Oldu!
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ