Certain Affinity 17 yıl sonra ilk kez işten çıkarma yaptı

Certain Affinity 17 yıl sonra ilk kez işten çıkarma yaptı
reklam alani


Halo ve Call of Duty gibi popüler serilerdeki çalışmalarıyla tanınan oyun stüdyosu Certain Affinity, beklenmedik bir açıklamada bulundu. Ekibinin yaklaşık yüzde 10’unu işten çıkardığını duyuran şirket, 17 yıl sonra ilk kez işten çıkarma yaptı.

Certain Affinity CEO’su Max Hoberman yaptığı açıklamada, oyun endüstrisinin karşı karşıya olduğu ekonomik zorlukları ele aldı. Hem yayıncılardan hem de üçüncü taraf yatırımcılardan gelen yeni proje finansmanında yavaşlama olduğunu belirtti.

halo dizisi, halo dizisi fragman, halo dizisi yayın tarihi

CEO Hoberman, stüdyonun 17 yıllık tarihinde ilk kez işten çıkarma uygulamak zorunda kaldığını söyledi. Etkilenen çalışanların çoğunun iş operasyonları rollerinde olduğunu ifade etti. Bu da geliştirici ekiplerin güvende olduğunu gösteriyor.

Palworld’den beklenmedik 1 Nisan şakası!

Palworld’den beklenmedik 1 Nisan şakası!

Palworld, 1 Nisan için “flört simülasyonu” oyunu geliştirdi. Oyunun geliştiricisi Pocketpair, eleştirilere şakayla karşılık verdi.

Bu gelişme aslında Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer’ın açıklamalarını da destekliyor. Xbox’ın şu anda oyuncu tabanını büyütemediğini belirten Spencer, yatırımcıların yeni oyunlara veya stüdyolara fon sağlama konusunda temkinli davrandıklarını söyledi.

Certain Affinity’nin şu anda Archetype Entertainment ile birlikte Exodus adlı bir bilim-kurgu RPG oyunu üzerinde çalıştığını biliyoruz. Şirket ayrıca Project Loro kod adlı bir birinci şahıs nişancı oyunu da geliştiriyor.

halo-infinite-multiplayer-betasi-icin-tarih-gozuktu

Bu yılın başlarında çıkan söylentiler, stüdyonun Halo battle royale oyunu geliştirdiğini gösteriyordu. Ancak hem Microsoft hem de Certain Affinity bu iddiaları doğrulamayarak söylentileri havada bıraktı.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : SDN Network

BU HABER SENİN İÇİN  Başkan Harmancı: “Nitelikli ve Sürdürülebilir Gelişim ile Dönüşüme Katkı Sağlayacak Projeyi Lefkoşa’mıza Kazandırıyoruz"
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ