“Çorabını Gey da Gel” etkinliği 20 Mart Pazartesi Kızılbaş Parkı’nda Yapılıyor

“Çorabını Gey da Gel” etkinliği 20 Mart Pazartesi  Kızılbaş Parkı’nda Yapılıyor
reklam alaniLefkoşa Türk Belediyesi’nin “+1Farkla Lefkoşa Bilincinde” sloganı ile Dünya Down Sendromu Günü’nde geleneksel olarak düzenlemiş olduğu “Çorabını Gey da Gel” etkinliği 20 Mart Pazartesi günü saat 18.00’de Kızılbaş Parkı’nda yapılıyor.


LTB Gençlik Meclisi Engelsiz Gençlik Masası ile Engellemeyen Lefkoşa Birimi iş birliğiyle ilk kez 2017 senesinde organize edilen etkinlikte ülkenin dört bir yanından çocuklar, gençler ve aileler sevgiyi büyütüyor, +1 farkla ayrıştırmayı değil birleştirmeyi başarıyor.


Zelzele sebebiyle etkinlik muhteviyatında değişim yapılarak bando eşliğinde yürüyüş iptal edildi


Ülkemizin pırıl pırıl çocuklarını, öğretmenlerini, yurttaşlarımızı ve Türkiye’de 48 bin üstünde kişiyi kaybettiğimiz zelzele sebebiyle geçtiğimiz yıllardan değişik olarak bu yıl etkinlikte bando eşliğinde yürüyüş yapılmayacak. Tadım sponsorluğunda düzenlenecek etkinlikte,bir kromozom farkının ayırt edici değil, renklendiren ve güzelleştiren bir özellik olduğu vurgulanacak.


Etkinlikte Algım Hususi Eğitim Merkezi dans gösterisi, Armel Hususi Eğitim Merkezi bateri gösterisi, Özgür Adımlar Hususi Eğitim Merkezi dans farkındalık gösterisi, KKTC Cimnastik Federasyonu cimnastik gösterisi, Lefkoşa Çocuk Merkezi cimnastik gösterisi, LTB Rit’morkestra müzik dinletisi, Özev Hususi Eğitim Okulu giyim gösterisi ve Yeşilyurt Hususi Eğitim ve İş Eğitim Okulu dans gösterisi yer alacak.


  
BU HABER SENİN İÇİN  LEFKOŞA'DA İKAMETGAHINDA ANİDEN RAHATSIZLANARAK YAŞAMINI YİTİRDİ
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ