Counter-Strike 2 oyuncuları hile kullanımından dolayı isyan ediyor!

Counter-Strike 2 oyuncuları hile kullanımından dolayı isyan ediyor!
reklam alani


Valve, yıllardır merakla beklenen Counter-Strike 2 veya kısa adıyla CS2‘yi Eylül 2023’te piyasaya sürdü. Yeni oyun motoru ile geliştirilen ve tıpkı CS:GO gibi ücretsiz olarak oynanabilen oyun, ilk başta oyuncuların beklentilerini pek karşılamasa da sonradan yayınlanan güncellemeler, geri bildirimleri olumlu hale getirdi. Ancak Valve‘ın Counter-Strike 2 için halen çözemediği bir sorun daha var: Hile kullanan oyuncular.

İlk olarak 2012 yılında oyuncular ile buluşan Counter Strike: Global Offensive’in devamı niteliğindeki Counter-Strike 2, Source 2 oyun motoru ile geliştirildi. Bu oyun motoru, hem grafiklerin hem de oynanışın daha gerçekçi olmasını mümkün kılıyor.

Counter-Strike 2 oyuncuları, hile kullanımının yaygın olmasından şikayetçi!

Counter-Strike 2, aslında Counter-Strike serisi için önemli bir dönüm noktası ile görülüyor. Bu nedenle oyuncular, CS:GO‘da adım başı rastlanan hileciler ile yeni oyunda karşılaşmayacaklarını düşünüyorlardı. Ancak böyle olmadı.

Valve’da yüzler gülüyor! Counter-Strike 2’nin toplam hasılatı belli oldu

Valve’da yüzler gülüyor! Counter-Strike 2’nin toplam hasılatı belli oldu

Valve’ın Eylül 2023’te piyasaya sürdüğü Counter-Strike 2 için kopya satış sayısı ve elde edilen hasılat belli oldu.

Oyuncular tarafından yapılan geri bildirimlere göre Valve‘ın Anti-Hile (VAC) sistemine rağmen Counter-Strike 2‘de hile kullanımı hala daha can sıkan bir sorun. Oyun piyasaya sürüleli aylar geçmesine rağmen hala daha duvar arkasını görme ve otomatik nişan alma gibi hilelerin bir hayli yaygın olduğu söyleniyor.

VAC, hile kullanan oyuncuların korkulu rüyası olarak görülse de sürekli gelişen teknoloji karşısında yeni hile tekniklerini tespit etmekte zorlanıyor gibi görünüyor. Bu durum, Valve‘ın hileciler ile mücadelesinde pek de iyi olmadığını gösteriyor.

Counter-Strike 2 oyuncuları hile kullanımından dolayı isyan ediyor!

Geçtiğimiz günlerde internet üzerinden yayın yapan bir Counter-Strike 2 oyuncusu, yayını açmasından beri kaç hileciyle karşılaşacağını test etmeye başladı ve bir sayaç yerleştirdi. Birkaç saat süren yayında sayacın iki basamaklı sayılara kadar çıktığı görüldü. Bu da oyuncular arasında bir tartışma başlattı.

BU HABER SENİN İÇİN  Orijinal yaratıcısı, Fallout dizisi hakkında yorumlarını paylaştı

Counter-Strike: Global Offensive yani eski oyunda da hilelerin yaygın olması nedeniyle oyuncular, Valve‘a zaten bir hayli tepkiliydi. Üstelik Counter-Strike 2 ile bu durumun sonlanacağı düşünülüyordu. Ancak bu gerçekleşmediği için şirket, daha da tepki çekiyor ve bu tepkiler sürekli olarak artıyor. Firmanın buna karşı nasıl bir adım atacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : SDN Network

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ