Dalga Konusu Olan PlayStation Portal Yok Sattı!

Dalga Konusu Olan PlayStation Portal Yok Sattı!
reklam alani


PS5 oyunlarını Wi-Fi üzerinden yayınlayacak olan ve yalnızca bulut yayımlama imkanıyla oyunları uzaktan oynatılabilen bir cihaz olan PlayStation Portal, bir aydan fazla bir süre sonra piyasaya sürülecek olmasına rağmen, kitlesel pazarda çok fazla çekiciliğe sahip bir cihaz olarak karşımıza çıkmadı. Ancak, cihaz Japonya gibi Asya ülkelerinde adeta yok sattı.

@Genki_JPN tarafından X isimli sosyal medya platformunda paylaşıldığı üzere, 29 Eylül’de PlayStation Direct dışında dünya çapında satışa sunulan PlayStation Portal ön siparişleri, Amazon, Sony Store ve diğerleri de dahil olmak üzere Japonya’daki hemen hemen tüm çevrimiçi perakendecilerde tükendi. Taşınabilir sistemin fiyatı Japonya’da 29.980 Yen (199,199 Dolar) olarak fiyatlandırıldı.

Eleştiriler PlayStation Portal Satışlarını Engellemedi

PlayStation Portal; bulut akışı, Bluetooth desteği ve yerel medya oynatıcı gibi özellikleri desteklememesi nedeniyle büyük eleştiriler aldı. Steam Deck, Rog Ally ve Nintendo Switch gibi rakiplerinin aksine, Sony’nin cihazı yalnızca PS5 ile birlikte çalışabiliyor ve PS5 oyunlarını buluttan oynatmak haricinde hiçbir işlev sunmuyor. Tüm bu eleştirilere rağmen, Sony yine satışları alt üst ediyor gibi görünüyor.

PlayStation Portal uzaktan oynatıcısı, PS5 deneyimini avucunuzun içine getirecek. Uyarlanabilir tetikleyiciler ve dokunsal geri bildirim dahil olmak üzere DualSense kablosuz denetleyicinin temel özelliklerini içerecek. Ayrıca 8 inç LCD ekran, 1080p çözünürlük ile 60 FPS kapasitesine sahip olup birinci sınıf geliştiricilerin yarattığı yüksek kaliteli oyunlardan beklenen yüksek çözünürlüklü bir görsel deneyim sağlayacak.

Cihaz 15 Kasım‘da dünya çapında piyasaya sürülecek.

BU HABER SENİN İÇİN  Nintendo Wii U ve 3DS Yakında İnternete Bağlanamayacak
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ