Dinçyürek:  Nalbantoğlu Hastanesi’nde sanal anjiyo çekimlerine başlandı

Dinçyürek:  Nalbantoğlu Hastanesi’nde sanal anjiyo çekimlerine başlandı
reklam alaniSıhhat Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek, Başhekim Dr. Adil Özyılkan, hastane yönetimi ve sıhhat çalışanlarından meydana getirilen çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.


Ziyareti çerçevesinde Radyoloji Servisi’nde araştırmalarda bulunan Bakan Dinçyürek, daha ilkin hastaneye alınan son olarak teknolojiye haiz tomografi aleti ile sanal anjiyo çekimlerinin başladığını deklare etti.


Hastane yönetimi ve bakanlık ortaklık ile meydana getirilen emek harcamalar neticesinde TC’den gelen ekiplerin verdiği eğitim sonunda sanal anjiyo çekimlerinin başladığını belirten Bakan Dinçyürek, bu süre zarfında emek veren Başhekim Yardımcısı Dr. Hasan Birtan, uygulamayı meydana getiren Radyoloji Uzmanı Dr. Mehmet Adıgüzel ve tüm ekibine emekleri sebebiyle teşekkür etti.


Dinçyürek, kalp ve damar hastalıklarının tetkikinde büyük rol oynayan bu cihazın devreye girmesiyle daha ilkin sevki meydana getirilen birçok hastanın da artık sevk edilmeyeceğini belirtti.


Dinçyürek, bu vesileyle 29 Eylül Dünya Kalp Günü’nde sıhhatli bir yaşam için kalp sağlığımızı dikkatsizlik etmememiz icap ettiğini altını çizdi.BU HABER SENİN İÇİN  Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası'nı sağduyuya davet ediyorum
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ