Disney Plus, Şifre Paylaşım Yasağını Devreye Alıyor!

Disney Plus, Şifre Paylaşım Yasağını Devreye Alıyor!
reklam alani

Disney Plus, 1 Kasım itibarıyla Kanadalı kullanıcılarının, daha fazla ödemeye razı olmadıkları sürece hesaplarını hane halkı dışındaki kişilerle paylaşmasını kısıtlayacak. Şirket, abonelere değişiklik hakkında bilgi veren bir e-posta gönderdi; Disney CEO’su Bob Iger, ağustos ayında yapılan bir kazanç çağrısında bunun habercisiydi.


Şirket, bu hamlesiyle, Mayıs ayında Türkiye ve diğer ülkelerde şifre paylaşımına resmi olarak darbe indirmeye başlayan Netflix’in izinden gidiyor. Güncellenen Abonelik Sözleşmesinde Disney, bir hanenin yalnızca “birincil kişisel ikametgahınızla ilişkili ve orada yaşayan kişiler tarafından kullanılan cihaz koleksiyonunu” içerdiğini belirtiyor. Ayrıca şirket, şifre paylaşımı yapacaklar için yeni ücret seçenekleri sunacağını da öne sürüyor.


Disney Plus Şifre Paylaşım Yasağını Başlatıyor


Disney Plus, Şifre Paylaşım Yasağını Devreye Alıyor!

Disney, yeni şifre paylaşım yasağı kuralının “Hizmet Katmanınız tarafından aksi belirtilmedikçe” herkes için geçerli olacağını belirtti. Bununla ilgili ayrıntılar henüz yayınlanmadı ancak Netflix, ekstra kişi başına aylık 8 ABD doları tutarındaki ücretlerle rakiplerine emsal teşkil etti. Disney’in de buna benzer bir fiyat politikası izleyeceğini tahmin ediyoruz.


Iger daha önce şirketin hesap paylaşımını kısıtlamaya başlamak için 2024’ü hedeflediğini, dolayısıyla kuzeydeki yasakların planlanandan önce geleceğini söylemişti. Ayrıca, hesap paylaşımının “önemli” düzeyinin çözülmesinin önümüzdeki takvim yılının tamamından daha fazlasını gerektirebileceğini de belirtti. Disney Plus’ın yasağı mobil cihazlara nasıl uygulamaya çalışacağı ve diğer bölgelere ne zaman geleceği henüz belli değil.


1 Kasım’da, Kanada’daki ve Avrupa’nın bazı bölgelerindeki Disney+ kullanıcıları, yayın hizmetinin 2022’den beri ABD’de mevcut olan daha düşük maliyetli, reklam destekli katmanına da erişebilecek.
BU HABER SENİN İÇİN  Geri Sayım Başladı: Windows 12’nin Çıkış Tarihi Belli Oldu!
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ