Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde gurur duyulacak operasyonlar yapılıyor

Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde gurur duyulacak operasyonlar yapılıyor
reklam alani


Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde başarılı bir operasyon daha gerçekleştirildi. 

KKTC’de ilk kez gerçekleştirilen operasyonda iki kez açık kalp ameliyatı ile kalp kapakları değiştirilmiş olan ülkemizin sevilen doktorlarından Dr. Münür Hüdaverdi’ye TRICLIP işlemi ile sağ kalp kapakçığına mandal sistemi ile müdahale edildi. 

Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Kardiyoloji uzmanı Dr. Eser Varış ve ekibi, Türkiye’den gelen uzman doktorların desteğiyle gerçekleşen ve ülkemizde bir ilk olan operasyon sonrası Dr. Hüdaverdi’nin sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi. 

Yapılan operasyonun ardından Dr. Hüdaverdi’yi ziyaret eden Bakan Pilli, başta Dr. Eser Varış olmak üzere operasyonda emeği geçen tüm ekibi tebrik ettiğini belirtti. 

Covid-19 ile mücadeleden geçtiğimiz bu süreçte hastanelerimizde önemli gelişmeler yaşandığını vurgulayan Bakan Pilli, pandemiyle mücadelede sağlık çalışanlarının özverili çalışmalarının gece gündüz demeden devam ettiğini, bunun yanında ülkemizde gurur duyulacak ameliyatlar yapıldığını kaydetti. 

Yaptığı ziyaret çerçevesinde Dr.Hüdaverdi’nin sağlık durumunun son derece iyi operasyonun ise çok başarılı geçtiğini ifade eden Bakan Pilli, halkımızın doktorlarımıza güvenmeye devam etmesi gerektiğini, hastanelerimizde birçok başarılı operasyon yapıldığını belirtti.

BU HABER SENİN İÇİN  Verdiğimiz sözü tutmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Verilen söz senettir
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ