Eczacılar Birliği: Sosyal Sigortalar Dairesi ilaç listesinde doğum kontrol ilacı yoktur

Eczacılar Birliği: Sosyal Sigortalar Dairesi ilaç listesinde doğum kontrol ilacı yoktur
reklam alani


Açıklamada, Hasan Hastürer’in programına konuk olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu’nun 90 yaşındaki bir adama doğum kontrol ilacı yazıldığını belirtmesinin ardından kamuoyunu bilgilendirmek ve eczacıları daha fazla zan altında bırakmamak adına açıklama yapmak durumunda kalındığı aktarıldı.

Sosyal Sigortalar Dairesi tarafından ödenen ilaçlar arasında doğum kontrol ilacının bulunmadığına işaret edilen açıklamada, bakanın bahse konu demecinin ardından akıllara birçok soru geldiği kaydedildi. Açıklama, şöyle devam etti:

“Dile getirilen söylem doğru ise, Sosyal Sigortalar Dairesi ilaç listesi kapsamında böyle bir ilaç olmamasına rağmen, nasıl olur da reçeteye doğum kontrol ilacı yazıldı? Eğer böyle bir ilaç yazılmış ise 3 sene boyunca ilgili reçete ve/veya reçeteler Sosyal Sigortalar Dairesi tarafından neden ve nasıl onaylanarak eczacılara ödemeler yapıldı? Böylesine bariz bir husus var ise de, Sosyal Sigortalar Dairesi bu reçeteyi yazan hekimi ve ilacı veren eczacıyı 3 sene boyunca neden sorgulamadı?”

BU HABER SENİN İÇİN  Sivil Savunma ekipleri de yangına müdahale ediyor
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ