Gazi Yüksel’in “Evvel Zaman Dışında” eserleri başkent Lefkoşa’da yaşayacak

Gazi Yüksel’in “Evvel Zaman Dışında” eserleri başkent Lefkoşa’da yaşayacak
reklam alani

 

Ümit İnatçı’nın küratörlüğünü yaptığı ülkemizin değerli fotoğraf sanatçılarından Gazi Yüksel’in “Evvel Zaman Dışında” adlı 15.kişisel sergisinden iki eser LTB merkez binasında ve Bandabuliya’da Lefkoşalılarla buluşmaya devam edecek. Sanatçı Gazi Yüksel belediyeyi ziyaret ederek iki çalışmasını LTB Başkanı Mehmet Harmancı’ya teslim etti.

Ülke fotoğraf sanatına 41 yıldır çok önemli çalışmalarıyla değerli katkıları olan fotoğraf sanatçısı Gazi Yüksel’i tebrik eden Başkan Harmancı, bu tür sergilerin yerel yönetimler için de değerli ve eşsiz bir toplumsal bellek oluşturduğunu dile getirdi.

Geçmişle bugünün izdüşümlerinden oluşan sürrealist hikayeler ortaya çıktı

Fotoğraf sanatçısı Gazi Yüksel ise 41 yıldır fotoğrafla profesyonel olarak ilgilenmekte olduğunu söyleyerek “Evvel Zaman Dışında” sergisinin bir fotoğraf mühendisliği projesi olduğunu belirtti. Görüntü işleme programıyla gerçekleştirilen fotoğraf mühendisliği projesiyle geçmişle bugünün izdüşümlerinden oluşan sürrealist hikayeler yarattığını anlatan Yüksel, araştırma, inceleme ve yorumlamaya dayalı fotoğraflar ortaya çıktığını kaydetti.

BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Kubaniçbek Ömüraliyev’i kabul etti
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ