Geri Sayım Başladı: Windows 12’nin Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Geri Sayım Başladı: Windows 12’nin Çıkış Tarihi Belli Oldu!
reklam alani


Gelecek yıl tamamen yeni bir Windows sürümünün çıkacağına dair en net kanıt ortaya çıktı. Intel’in finans şefi David Zinsner, yakın zamanda düzenlenen bir teknoloji konferansında Windows 12’nin bir sonraki versiyonunun gerçekten de 2024’te piyasaya sürüleceğini doğruladı. Buradan anlıyoruz ki Microsoft, Intel’e çoktan yeni nesil Windows’u tanıtmış.

Bundan önce de Microsoft’un 2024’te yeni nesil Windows’u çıkaracağına dair zaten pek çok söylenti vardı. Ayrıca bunun Windows 12 olarak adlandırılacağına dair de pek çok spekülasyon mevcut ancak gerçek şu ki, henüz isim konusu netleşmiş değil. Her ne kadar resmi olarak bu isimden bahsedilmiyor olsa da, yeni işletim sisteminin isminin şimdilik böyle olacağını varsayıyoruz.

Windows 12, 2024’te Kullanıcılarla Buluşacak

Geri Sayım Başladı: Windows 12'nin Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Doğal olarak Windows 12 en olası varsayılan seçenek gibi görünüyor. Aklımıza gelen diğer tek olasılık, Microsoft’un yapay zeka merakı. Cortana’nın yerini alan Copilot’un isme dahil edilmesi muhtemel. Copilot kesinlikle bir yıl içinde önemli ölçüde geliştirilecek. Bu sebeple, yeni işletim sisteminin isminin içerisinde Copilot veya yapay zeka esintileri görmemiz mümkün.

Intel’in daha önce yeni nesil Windows ile ilgili bir sızıntının kaynağı olduğunu hatırlarsınız; bu sızıntı, gelecek işlemcilerle ilgili destekten bahsederken aslında Windows 12 adını kullanmıştı. Ancak bu bilgi rapor edildiğinde hızla ortadan kaldırıldı ve az önce bahsettiğimiz gibi ismin kullanımına dair hiçbir şey okumadık. Bu sebeple, isim konusu şimdilik havada kalıyor ancak yeni işletim sisteminin 2024’te geleceği garanti.

Yeni işletim sisteminin Copilot ile büyük ilerlemeler etrafında inşa edilmesini bekliyoruz ve bu da şüphesiz kullanıcıları cezbetmek için kullanılacak. Microsoft, özellikle de Windows 11’in şu ana kadarki iki yıllık varlığı boyunca bu kadar ilgi çekme konusunda oldukça başarısız olduğu göz önüne alındığında, yükseltme yapacaklar için önemli bir ilgi noktası arayacaktır.

BU HABER SENİN İÇİN  FC 24 ve CS 2’nin Zirve Savaşı: Efsane Koltuğunu Geri Aldı

Son olarak, Windows’un yeni işletim sistemi için aylık abonelik ücreti isteyeceğine dair söylentiler ortaya çıktı ancak bu bilgiyi güvenilir kaynaklardan almadığımız için şimdilik görmezden gelmenizi tavsiye ediyoruz.

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ