Gollum Oyununun Özür Mektubunu ChatGPT Yazmış!

Gollum Oyununun Özür Mektubunu ChatGPT Yazmış!
reklam alaniGollum Oyununun Özür Mektubunu ChatGPT Yazmış!

The Lord of the Rings: Gollum bu yılın başlarında piyasaya sürüldü ve hem oyunculardan hem eleştirmenlerden büyük tepki alarak gelmiş geçmiş en kötü anılan oyunlardan birisi oldu. Oyun, yayımlandıktan sonra korkunç eleştirilere maruz kaldı ve kısa bir süre sonra geliştirici Daedalic Entertainment, oyunun durumu için bir özür mektubu yayımlamak zorunda kaldı.

Bugün ise o özür mektubuyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Alman YouTube kanalı Game Two tarafından bildirildiği üzere, Daedalic Entertainment’ın mektup veya içeriği hakkında hiçbir bilgisi olmadığı ve yayıncı Nacon’un tüm süreci denetlediği bildirildi. Buna ek olarak Game Two, iki isimsiz kaynağa göre bu mektubun AI tarafından işletilen sohbet yazılımı ChatGPT kullanılarak yazıldığını ve kontrol edilmeden veya düzeltmeler yapılmadan yayınlandığını iddia etti.

Gollum’un Özür Mektubu da Hatalarla Doluydu

Gollum Oyununun Özür Mektubunu ChatGPT Yazmış!

Bildiğiniz üzere, mektupta çok basit yazım hataları vardı. Örneğin, oyunun isminden The Lord of the Rings yerine The Lord of the Ring olarak bahsediliyordu ki bu da birçok oyuncunun dikkatini çekmişti ve geliştirici ekip yine eleştirilere maruz kalmıştı. Özrü kabahatinden büyük dediğimiz durumlardan birisi yaşanınca, oyuncular bir kez daha hayal kırıklığına uğramıştı. En hafif deyimle, her yerde utanç verici bir durum.

Gollum oyununun piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, Daedalic Entertainment’ın yalnızca yayıncılığa odaklanacağı, gelecekteki dahili geliştirmelerin durdurulacağı ve böylece stüdyonun ikinci Yüzüklerin Efendisi oyununun iptal edildiği doğrulanmıştı. Yılların köklü oyun geliştiricisi olan Daedalic Entertainment’ın böyle bir durum içerisine girdiğini görmek bir hayli üzücü.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Bunun sorumlusu Nacon mı yoksa Daedalic mi? Yorumlarınızı bekliyoruz!

BU HABER SENİN İÇİN  Artık Final Fantasy 14’ü Baştan Sona Tek Başınıza Oynayabilirsiniz!
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ