Hakemler geri dönüş için Orhun’un gitmesini bekliyor

Hakemler geri dönüş için Orhun’un gitmesini bekliyor
reklam alani


Basketbol Federasyonu’nda genel kurul süreci yaşanırken daha önce hakemliği bıraktığını açıklayan 11 hakem mevcut yönetimin değişmesi durumunda göreve dönmeye hazır olduklarını belirtti.

Uzun yıllar basketbolda hakemlik görevi yürüten ve söz konusu 11 hakemin içerisinde bulunan Nusret Sırdar, Sporyeni’ye yaptığı değerlendirmede göreve hazır olduklarını söyledi.

Geçtiğimiz sezon kendilerine birçok talep geldiklerini ve yeni, genç hakemlerin eğitilmeye ihtiyacı olduğunu kaydeden Sırdar, kolları sıvamaya hazır olduklarını ifade etti.

“Federasyonda Genel Kurul süreci şu anda devam ediyor. Bizler mevcut yönetimle sıkıntılı bir süreç yaşayarak bu kararı almıştık. Süreç ne getirir bilinmez ancak mevcut yönetimin değişmesi durumunda bizler göreve hazırız. Geçtiğimiz yıl içerisinde camiadan bizlere çok talepler geldi, genç arkadaşlar da haklı olarak ciddi ve kritik maçlarda çok sıkıntı yaşadı. Süreci takip ediyoruz. Şunu söylemeliyim ki mevcut yönetim devam ederse, dönüşümüz zor gibi görünüyor” dedi.

 

Genel Kurul süreci devam ediyor

Basketbol Federasyonu’nun Genel Kurul süreci devam ediyor. Daha önceden Ali Tüzünkan federasyon başkanlığı için aday olduğunu açıklasa da, Basketbol Federasyonu Genel Kurul öncesi resmi bir başvuru olmadığını açıklamış, 6 Eylül’de gerçekleşen Genel Kurul, aday çıkmaması nedeniyle 27 Eylül’e ertelenmişti. Gerçekleşen Genel Kurul’da üyelerin tüzük maddelerinde değişim istemesi ve konunun Spor Dairesi’ne taşınması da göze çarpmıştı.

 

Geçmiş dönemde hakemler çok tartışılmıştı

Basketbolda özellikle son iki yıldır hakem konusu çok tartışılmıştı. Birçok maçta tartışmalar yaşanmıştı. Genel Kurulda sunulan hesaplara göre ise Federasyonun sadece hakemlere 400 Bin TL’ye yakın borcu bulunuyor.

 

Sırdar göreve hazırız, tüzünkan ve ekibi ile çalışırız

Tecrübeli basketbol hakemlerinden Nusret Sırdar, Detay Gazetesi’ne yaptığı yaptığı açıklamada da geçtiğimiz sezon hakemliği bırakmak zorunda kalan hakemler ile bir araya geldiklerini ve yeni dönemde görev alamaya hazır olduklarını belirtti.

BU HABER SENİN İÇİN  BAÜ’ye bir çelme de GAÜ’den

 

11 tecrübeli hakem olarak hazırız

Detay’ın haberine göre Sırdar açıklamasında “bu süreçte bizimle Ali Tüzünkan görüşme talebinde bulundu. 11 hakem olarak görüştük Ali Tüzünkan ve ekibi ile. Bize karşı yaklaşımı, deneyimli hakemler olarak bizi heyecanlandırıldı. Onun yönetiminin olacağı ortamda yeniden görev alma kararı aldık. Daha sonrasında da ben 11 hakemi temsilen her iki aday ile görüştüm. Yaptığımız görüşmeden bizimle uyum içerisinde çalışacağına inandığımız fikirlerimizi dikkate alacak ve huzurlu şekilde basketbola hizmet etmek isteriz. Orhun Başkana karşı geçtiğimiz dönemlerde yaşananlardan dolayı onunla çalışmak istemediğimizi söyledik. Yaşanılanlardan büyük bir güvensizlik doğdu. Orhun Mevlit yönetimi yeniden göreve gelirse onunla çalışamayacağımızı kendisine de ilettim. Güven zedelendiği için çalışmayacağımızı söyledim. Yeni dönemde yeni hakemler ile birlikte çalışıp yenilere abilik liderlik yapmak istiyoruz. Onlarla birlikte birkaç sene onları da yetiştirip Federasyon yönetimi ile uyum içerisinde çalışmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ