Hentbol sahipsiz kaldı

Hentbol sahipsiz kaldı
reklam alani

Hentbolda sportif başarı noktasında önemli gelişmeler yaşanırken federasyona başkan adayı çıkmıyor.

KKTC Hentbol Federasyonu’nun 15 Ağustos’ta gerçekleştirdiği ancak başkan adayının çıkmaması üzerine 10 gün sonraya ertelenen Olağanüstü Genel Kurul öncesi yine başkan adayı çıkmadı.

Federasyonda beş yıldır başkanlık görevini sürdüren Bahadır Ayhan’ın görevinden ayrılma kararı sonrasında yeni başkanın seçilmesi için çağrılan Olağanüstü Genel Kurul, 15 Ağustos’ta federasyon lokalinde toplanmış, faaliyet ve mali raporlar oybirliği ile onaylanmıştı. Başkan adayı çıkmadığı için 10 gün sonraya yani 25 Ağustos’a ertelenen genel kurul öncesi yine başkan adayı çıkmadı.

Tüzük gereği adayların 72 saat önce federasyona yazılı başvuru yapmaları gerekirken, dün itibarı ile herhangi bir başvurunun yapılmadığı öğrenildi. Genel kurul yarın federasyon lokalinde saat 18.30’da gerçekleştirilecek.

Milli gururlar ve birçok başarı sahipsiz kalacak

Öte yandan başkan adayı çıkmayan hentbol branşında son dönemde önemli gelişmeler ve sportif başarılar yaşanması da dikkat çekiyor. Okul sporlarında bu yıl Hala Sultan İlahiyat Koleji Türkiye dördüncüsü olarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Bu okul takımında ve aynı zamanda liglerde UKÜ takımında yer alan antrenör Bahir Arnal ile birlikte 5 oyuncu şu sıralarda Türkiye U15 Milli Takım kampında yer alıyorlar. Ayrıca yine UKÜ kız takımı oyuncularında da Nisan Atay İzmir’de düzenlenen U17 Avrupa Plaj Şampiyonası’nda Türkiye Milli Takımı adına forma giyerek en skorer oyuncu olmuştu.

Bunların dışında takımsal olarak da yurt dışında önemli turnuvalara katılan ekiplerimiz önemli başarılar elde edip temaslar gerçekleştirirken Hentbol Federasyonu’na başkan adayı çıkmaması oldukça üzüntü verici bir oluyor.

BU HABER SENİN İÇİN  Yağız ile Çanakkale yolları ayırdı
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ