iPhone 15 Isınma Sorununu Çözen Güncelleme Yayımlandı

iPhone 15 Isınma Sorununu Çözen Güncelleme Yayımlandı
reklam alani


Merakla beklenen iPhone 15 Pro serisi kısa süre önce tanıtıldı. Ancak Apple hayranları, yeni Pro serisinin aşırı ısınma sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu fark ettiğinde hayal kırıklığına uğradı. Şirket bu sorunu resmi olarak kabul etti ve bugün ise sorunu çözecek bir güncelleme yayımladı.

Farkında olmayanlar için teknoloji devi, iPhone 15 serisindeki aşırı ısınma sorunu nedeniyle eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Bir kullanıcı için aşırı ısınma o kadar kötüleşti ki, elinin yanmasına neden oldu. Bu aşırı ısınma problemlerinin, Pro serisindeki çeşitli farklı faktörlerden kaynaklandığı bildirildi. Raporlar bunun yeni yonga seti, A17 Pro ve yeni titanyum yapıyla ilgili olduğuna inanıyordu.

iPhone 15’in Isınma Sorunu Çözüldü

iPhone 15 Isınma Sorununu Çözen Güncelleme Yayımlandı

Apple, aşırı ısınmanın nedeninin Instagram, Uber gibi üçüncü taraf uygulamalar ve iOS 17’deki diğer optimizasyon sorunları olduğunu iddia etti. Bugün ise bu sorunu çözmek için en son güncelleme yayımlandı. Apple, iOS 17.0.3 yamasını piyasaya sürerek. “iPhone’un beklenenden daha sıcak çalışmasına neden olabilecek bir sorunu ele aldık.” açıklamasıyla yalnızca Pro sürümü için bu güncellemeleri paylaştı.

Apple, yalnızca ısınma sorununu çözmenin yanı sıra yeni güncellemeyle geçen ay ortaya çıkan bir hatayı da düzeltti. Apple, MacRumors‘a yaptığı açıklamada, akıllı telefonun ısınmasına neden olan şeyin üçüncü taraf uygulamalar olduğunu ve titanyum yapının bir faktör olmadığını açıkladı. iPhone üreticisi ayrıca A17 Pro yonga setinin de herhangi bir ince ayar gerektirmediğini ekledi.

BU HABER SENİN İÇİN  Apple, iPhone 15 serisiyle birlikte Fine Woven sürecini başlatıyor
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ