İşte Steam Kullanıcılarının En Çok Kullandığı Ekran Kartı

İşte Steam Kullanıcılarının En Çok Kullandığı Ekran Kartı
reklam alani

Üzerinden uzun zaman geçti ama Nvidia GeForce RTX 3060 sonunda Steam Donanım Araştırması’nda en çok beğenilen yer için diğer tüm ekran kartlarını geride bıraktı. Ekran kartı kıtlıkları, kripto para birimindeki patlamalar ve diğer piyasa hileleri yükselişini geciktirmiş olsa da, çoğu kişinin favorisi olan bu ekran kartının uzun bir süre zirvede kalacak gibi göründüğü kesin.


Eylül 2023 itibarıyla RTX 3060, Steam‘in yüklü olduğu tüm sistemlerde yüzde 6,10’luk sağlıklı bir paya sahipken, bu platformdaki tüm ekran kartları arasında yüzde 1,37 artışla en büyük artış gerçekleşti. Artık tahtından indirilen GTX 1650, GTX 1060 ve RTX 2060 karşısında küçük bir liderliğini korurken; RTX 3060 Ti da çok geride değil ve ilk beş ekran kartı arasına girmeyi başardı.


Türkçe, Steam’de En Popüler 10. Dil Oldu


İşte Steam Kullanıcılarının En Çok Kullandığı Ekran Kartı

Mevcut nesil ekran kartlarının şu anda çok popüler olmasını beklemiyoruz. Bununla birlikte, Nvidia GeForce RTX 4070, tüm bilgisayarların yalnızca yüzde 0,92’sini oluştursa da platformun kullanıcıları arasında tercih edilen popüler seçeneklerden birisi olduğunu kanıtladı. Bu arada AMD için işler pek umut verici değil. Burada görünen tek RDNA 3 ekran kartı, yüzde 0,22’lik önemsiz bir payla AMD Radeon RX 7900 XTX oldu.


Şu anda kaç kullanıcının ekran kartlarını RTX 3060’a yükselttiği göz önüne alındığında, Nvidia GeForce RTX 4060‘ın artık hazır olmasına rağmen, muhtemelen yakın zamanda bu liderliğin alındığını görmek kolay olmayacak. Aslında bu yeni hükümdarı devirmek için muhtemelen Nvidia RTX 5000 serisinden 60 sınıfı bir grafik kartı gerekecek. Merak edenler için Steam Donanım Araştırması bulgularının geri kalanını burada bulabilirsiniz.


Son olarak, Steam’de en çok kullanılan diller arasında Türkçe‘nin 10. sırada yer aldığını ve yine ilk 10’a girmeyi başardığını da eklemeden geçmeyelim. Oyunlarda gördüğümüz dillerin çoğunu neredeyse ikiye katlayan Türk kullanıcı sayısı ile oyunlarda çok daha fazla resmi Türkçe dil desteği görmeyi bekliyoruz.

BU HABER SENİN İÇİN  ChatGPT, güncel bilgiler sunmaya başlıyorreklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ