Kabak kesmediler icraat yaptılar, alkışlar Hentbol Federasyonu’na

Kabak kesmediler icraat yaptılar, alkışlar Hentbol Federasyonu’na
reklam alani


Hentbol Federasyonu imkansız denileni, yapılamaz denileni başardı. tüm ekonomik zorluklara rağmen uzun yıllardır ülkemizde hiçbir federasyonun gerçekleştiremediği uluslararası organizasyon hentbolda başladı. 7 ülkeden 600 sporcu ülkemizde hentbol oynuyor .

7 ÜLKEDEN 600 SPORCU KKTC’DE HENTBOL OYNUYOR

Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları kapsamında 1-7 Ağustos tarihlerinde ülkemizde gerçekleşen Uluslararası Hentbol Mağusa Kupası dün başladı. 2-5 Ağustos tarihleri arasında Lala Mustafa Paşa Sarayı’nda salon maçları ile devam edecek olan turnuva, 6 Ağustos’ta Kapalı Maraş’ta yapılacak olan plaj ayağı ile son bulacak. KKTC’nin yanı sıra Türkiye, Romanya, Özbekistan, İran, Kosova ve Cezayir olmak üzere 7 ülkeden 600 sporcu mücadele edecek.

AÇILIŞTA KADINLARDA 2 ERKEKLERDE 1 MAÇ OYNANDI

Müsabakalar dün oynanan ilk maçlarla başlarken ilk günde 3 karşılaşma yapıldı. Kadınlarda 2, erkeklerde ise 1 karşılaşmanın oynandığı günde, erkeklerde Özbekistan KKTC’yi mağlup ederken, kadınlarda da Türkiye, KKTC (A) takımını mağlup etti. Kadınlardaki diğer maçta KKTC (B) takımı Romanya’yı mağlup ederek ilk günü galibiyetle tamamlamış oldu.

ERKEKLERDE ÖZBEKİSTAN’A KAYBETTİK

Lala Mustafa Paşa Sarayı’nda oynanan günün ilk karşılaşmasında Erkeklerde KKTC ile Özbekistan takımları karşı karşıya geldi. İlk devresi 18-5 Özbekistan üstünlüğü ile tamamlanan karşılaşmanın galibi de 28-19’luk skorla Özbekistan oldu. Özbekistan’da Rasulsanor, KKTC’de ise Tuğberk 7’şer golle ön plana çıkan isimler oldu.

KADINLARDA BİR KAZANDIK BİR KAYBETTİK

Günün ikinci karşılaşmasında kadınlarda KKTC(B) takımı ile Romanya takımı karşı karşıya geldi. İlk devresi 19-4 KKTC(B) takımının üstünlüğü ile sona eren mücadeleyi yine kazanan taraf 33-15’lik skorla KKTC(B) takımı oldu. KKTC(B) takımında Melisa 7 golle maçın en golcü ismi oldu. Günün son maçında ise kadınlar mücadelesinde KKTC(A) takımı ile Türkiye takımları karşı karşıya geldi. Maçın başından sonuna kadar oyun üstünlüğünü elinde bulunduran Türkiye ilk devreyi rakibi önünde 16-8 önde kapatırken, etkili oyununu ikinci devrede yine devam ettirerek sahadan 26-17 galibiyetle ayrıldı.

BU HABER SENİN İÇİN  Zirvede koltuk Y.Dumlupınar’a geçti

Kabak kesmediler icraat yaptılar, alkışlar Hentbol Federasyonu’na Kabak kesmediler icraat yaptılar, alkışlar Hentbol Federasyonu’na Kabak kesmediler icraat yaptılar, alkışlar Hentbol Federasyonu’na

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ