Kıbrıs Tiyatro Festivali sürüyor:‘Oscar’ oyunu ayakta alkışlandı

Kıbrıs Tiyatro Festivali sürüyor:‘Oscar’ oyunu ayakta alkışlandı
reklam alani

Kıbrıs Tiyatro Festivali sürüyor:‘Oscar’ oyunu ayakta alkışlandıLefkoşa Türk Belediyesi’nin sunmuş olduğu 19.

Kıbrıs Tiyatro Festivali, İstanbul Kent Tiyatroları’nın sunmuş olduğu ‘Oscar’ oyunu ile devam etti.

Rauf Denktaş Üniversitesi Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu salonu dolduran sanatseverler dakikalarca ayakta alkışladı.

Claude Magnier tarafınca yazılan ve Asude Zeybekoğlu tarafınca çevrilen oyunun yönetmenliğini Ersin Umulu yaparken, dramaturjisini Hatice Yurtduru üstlendi.

Oyuncu kadrosunda Abdullah Topal, Aslı Aybars, Asrın Gurur Kuyucak, Cem Karakaya, Ceylan Çete, Davet Büyüksayar, Damla Cangül Yiğit, Hakan Gümüş, Hüseyin Emre Şen, İrem Erkaya, Neslihan Ayşe Öztürk, Oğuzhan Oğuz’un bulunmuş olduğu iki perdelik oyun, yalancılığın, üç kağıtçılığın neticelerini mizahın diliyle sahneye taşıyan hususi bir performansı yansıttı.

Hikâyesi beyaz perde filmi de olan Oscar oyunu tiyatro seyircisinden tam not alırken, oyun sonunda oyuncu Aslı Aybars’a festival komitesinden Ceren Kanatlı tarafınca çiçek takdimi yapılmış oldu.

Kıbrıs Tiyatro Festivali sürüyor:‘Oscar’ oyunu ayakta alkışlandı

Festival 10 Haziran Cumartesi günü çocuk oyunu ile devam ediyor

19.

Kıbrıs Tiyatro Festivali 10 Haziran Cumartesi günü İstanbul Kent Tiyatroları’nun sunumunda Bir Gün Ayakkabımın Teki isminde çocuk oyunu ile devam edecek.

Oyun RDÜ Kültür Merkezi’nde yer alacak ve saat 16.00’da başlamış olacak.

 “Festival biletleri online olarak https://biletinial.com/tr-tr/tiyatro/kibris linkinden ve Lefkoşa Belediye Tiyatrosu gişesinden alınabiliyor.

Ana sponsorluğunu Pro Temizlik’in yapmış olduğu festivalin konaklama sponsorluğunu Grand Pasha Nicosia, salon sponsorluğunu Rauf Denktaş Üniversitesi, gümüş sponsorluğunu Lefkoşa Belediye Çalışanları Tutum Kooperatifi ve ulaşım sponsorluğunu Northern Travel Limited yapıyor.

BU HABER SENİN İÇİN  22’nci Zeytin Festivali Çarşamba günü başlıyor!
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ