KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Akçay Muhtarı Uğur Dereliköylü ve Rauf Raif Denktaş Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Değer Denktaş’ı kabul etti

KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Akçay Muhtarı Uğur Dereliköylü ve Rauf Raif Denktaş Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Değer Denktaş’ı kabul etti
reklam alani


KKTC’nin egemenliği ve bağımsızlığı için verdiğimiz onurlu mücadeleyi ve davamızı Türkiye ile birlikte yürüttüğümüzü belirten Cumhurbaşkanı Tatar, Rum basınının kendisini “Denktaş okulundan yetişme” olarak nitelendirmesinin aslında bir onur olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Tatar, özellikle Doğu Akdeniz’de son yıllarda yaşanan gelişmelerle hidrokarbon zenginliklerinin Mavi Vatan’da paylaşımı ile KKTC’nin rolünün daha da güçlendiğine işaret etti. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında adaya güçlü ekibiyle gelerek verdiği mesajların önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Tatar, Kurucu Cumhurbaşkanı R.R. Denktaş’ın KKTC için söylediklerinin gerçek olduğunun ve Kıbrıs’ta egemen eşitlik temelinde iş birliği içinde olan ve yan yana yaşayan iki devlet anlayışı ile çözüm istediklerinin altını çizdi.

Kıbrıslı Türklerin mücadelesinin Dr. Fazıl Küçük önderliğinde başlayarak, Kurucu Cumhurbaşkanı R.R. Denktaş ile devam ettiğini ve tüm dünyaya bir halk olarak verdiğimiz mücadeleyi gösterdiğimizi belirten Cumhurbaşkanı Tatar, Cumhurbaşkanlığı makamında bu mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Akçay Muhtarı ve Denktaş Vakfı’nın Rauf Raif Denktaş ismini yaşatmak için yaptıkları çalışmaları desteklediklerini ifade etti.

Akçay Muhtarı Dereliköylü kabulde, Cumhurbaşkanı Tatar’a yakında açılması planlanan Rauf Raif Denktaş parkı projesi hakkında bilgi aktardı.

Editör: Değer Berkin

Fotoğraf: Artun Korudağ

Video: Zafer Örek

KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Akçay Muhtarı Uğur Dereliköylü ve Rauf Raif Denktaş Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Değer Denktaş’ı kabul etti

BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - “Artık bu bölgede bir takım bölgesel dengelerin ve istikrarın oluşumu ve devamı için KKTC devleti bir gereksinimdir”
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ