KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Enver Mamülcü başkanlığındaki İŞAD heyetini kabul etti

KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Enver Mamülcü başkanlığındaki İŞAD heyetini kabul etti
reklam alani


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk İşadamları Derneği (İŞAD) Yönetim Kurulu Başkanı Enver Mamülcü ve İŞAD üyelerini kabul ederek görüştü. 
Cumhurbaşkanı Tatar, İŞAD heyetini kabulü sırasında yaptığı konuşmada, Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) toplantısına katılarak KKTC’nin temsil edilmesini ve ticari ilişkileri geliştirme çabalarını memnuniyetle karşıladığını söyledi. 
Türk Devletleri Teşkilatı ve dost ülkelerle kurulacak ilişkilerin gelişmesi için çalışmaların sürdüğünü ve küresel çağda yakınlaşma sağlanarak ticari faaliyetlerin değerlendirilmesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, “Haksız izolasyonlar ve kısıtlamalara rağmen iş insanlarımız büyük başarılar elde etmektedir” dedi. 

Cumhurbaşkanı Tatar; turizm, yükseköğrenim, sanayi, tarım, çiftçilik gibi alanlarda potansiyelini değerlendirerek KKTC’nin daha da gelişmesi ve dünyada görünür hale gelmesinin önemini ifade ederek bölgenin değerinin ve potansiyelinin yaşanan gelişmeler ışığında daha da artmakta olduğunu söyledi. 

Kıbrıs Türk İşadamları Derneği (İŞAD) Yönetim Kurulu Başkanı Enver Mamülcü de, Cumhurbaşkanı Tatar’a yürütülen ticari faaliyetler hakkında bilgi verdi.

BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Tatar BM Genel Sekreteri Guterres ile görüşmesini değerlendirdi
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ