KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği’ni ziyaret etti

KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği’ni ziyaret etti
reklam alani


Kıbrıs Türk halkının dünyada, artık devletiyle kabul görmesi hakkıdır

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ankara’da, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği’ni ziyaret etti.

 

Birlik Başkanı ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ile diğer yetkililerin karşıladığı Tatar, burada konuşma da yaptı.

 

Ziyaretinden dolayı Cumhurbaşkanı Tatar’a teşekkür eden Köse, birlik olarak tüm güçleriyle Kıbrıs Türk halkının yanında olduklarını söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Tatar da, burada bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, onursal başkan olarak kendisini davet etmelerinden dolayı teşekkür etti.

KKTC devletine verilen öneme teşekkür eden ve KKTC’nin tanıtılması konusunda verilen desteğin çok anlamlı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk halkının dünyada, artık devletiyle kabul görmesinin hakkı olduğunu vurguladı.

 

İki devletli, milli ve yeni siyasetin bundan sonraki süreçte Kıbrıs Türk halkı ve Türkiye’nin güvenliği için büyük önem taşıdığını ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, milli mücadele yıllarını anlattı, yeni siyasete tam destek veren, BM’de Kıbrıs Türk halkının sesi olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine teşekkür etti.

 

KKTC’nin gelişmesi için yeni siyasete verilen desteğin önem arz ettiğini ifade eden Tatar, Doğu Akdeniz’de Türk milletinin devamı için mücadeleyi sürdürdüklerini anlattı.

 

Cumhurbaşkanı Tatar, birliğin üreteceği projelerin, KKTC, Türkiye ve Türk devletleri için başarılı olmasını da temenni etti.

Konuşmaların ardından hediye takdiminde bulunuldu.

 

Cumhurbaşkanı Tatar’ın ziyaretine KKTC Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu da eşlik etti

BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Nikos Hristodulidis’in Birleşmiş Milletler 78’nci Genel Kurul’da yaptığı konuşmayı BRT’ye değerlendirdi
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ