KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Vatan Gazetesi Sahibi Erten Kasımoğlu ve beraberindekileri kabul ederek görüştü.

KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Vatan Gazetesi Sahibi Erten Kasımoğlu ve beraberindekileri kabul ederek görüştü.
reklam alani


Vatan Gazetesi’nin ilkeli, tarafsız ve objektif yayınlarından duyduğu memnuniyete de işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, Vatan Gazetesi’nin basın yayın etiğine uygun sürdürdüğü yayın çizgisinin oldukça değerli olduğunu belirtti.

Vatan Gazetesi’nin yaşatılmasının, geleceğe ışık tutarak halka umut aşılamasının önemine de değinen Cumhurbaşkanı Tatar, Vatan Gazetesi’yle fikir alışverişinde bulunmaya devam edeceğine dikkat çekti. Cumhurbaşkanı, “Siz, farklı siyasi görüşleri harmanlayarak sentezleyebilecek bir kişiliğe sahipsiniz…” dedi.

Kıbrıs’ta artık egemen eşitliğe dayalı iki devletli bir çözümü gerektiğini anımsatan Cumhurbaşkanı Tatar, bu yaklaşımın halktan onay almasının öneminin altını çizerek Kıbrıslı Türklerin Kıbrıs’taki iki egemen halktan biri olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıslı Türklerin egemen bir halk olarak kendi geleceğini tayin etme hakkına sahip olduğuna dikkat çekerek bu fikrin halk arasında yayılması gerektiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC’nin Doğu Akdeniz’deki stratejik konumu nedeniyle daha da güçlendiğinin altını çizerek, Anavatan Türkiye ve KKTC’nin şu an tam bir birliktelik içerisinde hareket ettiğinin altını çizdi.

BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, DAÜ Per-Sen Başkanı Erdal Altun ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ