KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC Emekli Polisler Derneği’ni kabul etti

KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC Emekli Polisler Derneği’ni kabul etti
reklam alani


KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC Emekli Polisler Derneği'ni kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Emekli Polisler Derneği Başkanı Nurettin Çırakoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul ederek görüştü.

 

Kabulde yaptığı konuşmada KKTC Emekli Polisler Derneği’yle yıllardan beridir istişare içerisinde olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, derneği kabul etmekten duyduğu mutluluğu ifade etti.

 

Zor da olsa, devam etmekte olan Covid 19 salgının başarıyla yönetildiğini kaydeden Cumhurbaşkanı, rehavete kapılmadan gerekli önlemlerin uygulanmaya devam edilmesinin önemine dikkat çekerek halk sağlığını korumaya yönelik adımların atılmasına devam edileceğini belirtti.

 

Hükümet kurma çalışmalarına da değinerek hükümetin en kısa sürede kurulması temennisini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, parti başkanlarıyla görüşmesinin ardından hükümeti kuracağına inandığı bir milletvekilini hükümeti kurmakla görevlendireceğini söyledi.

 

Başbakanlık görevinin vekâletiyle ilgili kamuoyunda bazı yanlış bilgiler dolaştığını, lakin kendisinin Başsavcılık’tan alınan görüş doğrultusunda hareket ettiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Asil olmadan vekâlet olmaz” diye konuşarak konuya açıklık getirdi.

 

Ülkede asayişin sağlanması açısından polislerimizin görevlerini zor koşullarda yıllardır yürüttüğünün altını çizen Cumhurbaşkanı, halka hizmet için özveriyle çalışan polislerin halkın gönlünde taht kurduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı, Kıbrıslı Türklerin İngiliz Sömürge Dönemi’nde de polis teşkilatında üst düzey görevleri başarıyla yerine getirdiğini ifade etti. Polis teşkilatının bugün Türkiye’nin de büyük desteğiyle güçlü bir kurumsal yapıya ulaştığını ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC Emekli Polisler Derneği’nin bilgi, birikim ve deneyimlerinden faydalanmanın öneminin altını çizerek derneğe çalışmalarında başarılar diledi.

 

 

 

 

 

Editör: Çağıl Günalp

Fotoğraf: Özkan Taşkent

Video: Çağlar Dönmez

 

BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Tatar BM Genel Sekreteri Guterres ile görüşmesini değerlendirdi
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ