KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı kabul etti

KKTC Cumhurbaşkanlığı – Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı kabul etti
reklam alani


KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Hala Sultan Camisi’nde bu akşam gerçekleşecek Mevlit Kandili programı için KKTC’ye gelen Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı kabul ederek görüştü.


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, kabulde yaptığı açıklamada, Mevlit Kandili programının KKTC’de düzenlenecek olmasının Adadan hem Türkiye’ye hem de dünyaya Kıbrıs’ın ne kadar önemli bir aşamada olduğunu gösterecek bir mesaj vereceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından şekillenecek yeni çalışmalarda ve KKTC’nin içinde bulunduğu çalkantılı coğrafyada gücünü Türkiye Cumhuriyeti ve onun kamuoyundan aldığını belirterek, Kıbrıs Türk halkının hakkını hukukunu korumak için sağlam bir beyin, bünye, duruş ve karakter gerektiğini ve bu nedenle maneviyata da önem verdiklerini kaydetti.

Kıbrıs Türkü’nün kalbinin ve gönlünün Türkiye Cumhuriyeti ile bir olduğunu da vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, o nedenle bugün yapılacak Kandil faaliyetlerini önemsediklerini kaydetti.

ERBAŞ: “TÜRK MİLLETİNİN DUALARI ARKANIZDA”

Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Hz. Muhammed’in doğumunun 1449’uncu yıldönümü nedeniyle idrak edilecek Mevlit Kandili’nin İslam’ın insanlığa kazandırdığı değerleri yeniden hatırlatması dileğinde bulundu.

Erbaş, Mevlit Kandili programının TRT ve Diyanet TV vasıtasıyla KKTC’den tüm dünyaya yayınlanacağını belirterek, görevine yeni başlayan Cumhurbaşkanı Tatar’ın da Türk alemi ve KKTC için iyi işler yapması adına Türk milletinin dualarının arkasında olduğunu belirtti.

Erbaş, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sözcüsü İbrahim Kalın’ın selamlarını da getirdiğini ifade etti.

BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Büyükkonuk Eko Gün etkinliğine katıldı
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ