KKTC Cumhurbaşkanlığı – Rauf Denktaş Üniversitesi Yönetimi Cumhurbaşkanı Tatar’a nezaket ziyaretinde bulundu

KKTC Cumhurbaşkanlığı – Rauf Denktaş Üniversitesi Yönetimi Cumhurbaşkanı Tatar’a nezaket ziyaretinde bulundu
reklam alani


KKTC Cumhurbaşkanlığı - Rauf Denktaş Üniversitesi Yönetimi Cumhurbaşkanı Tatar’a nezaket ziyaretinde bulundu

Rauf Denktaş Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Rauf Denktaş, Rektör Prof.

Dr.

Hasan Ali Bıçak ve beraberindekiler Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Kabulde gerçekleştirdiği konuşmada, devam eden pandemi sürecini hükümetin iyi yönettiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, iyi yönetilen süreç sonucunda güvenli ada algısının pekiştiğini ifade ederek yeni yılda plan ve program çerçevesinde yurt dışında olan 40 bin yüksek öğretim öğrencisinin ülkeye dönmesinin değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

 

Ülkede ağır pandemi koşullarının olmadığını, pandemiyle ilgili gereken tedbirlerin alındığını ifade eden Cumhurbaşkanı, ekonominin ayakta durabilmesi için öğrencilerin adaya gelmesinin öneminin altını çizdi.

 

Rauf Denktaş Üniversitesi’nin Kurucu Cumhurbaşkanı’nın ismini yaşatan önemli bir eğitim kurumu haline geldiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, üniversiteyi kurup gerekli onayı alarak öğrenci alımına başlamanın büyük bir başarı olduğunu ifade ederek Rauf Denktaş Üniversitesi yönetimini ve tüm emeği geçenleri tebrik etti.

 

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin geleceği açısından yüksek öğretim sektörünün kökleşerek kurumsallaşması için elimizden ne gelirse yapmak durumundayız” diye konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı, KKTC’nin artık bir eğitim adası olduğunu vurgulayarak sektörün ekonominin lokomotifi durumunda olduğunu ifade etti.

 

Nitelikli öğrencinin ülke üniversitelerine gelmesinin öneminin de değinen Cumhurbaşkanı, öğrencileri ülkeye çekmenin aynı zamanda ülkenin güzelliklerini iyi anlatmaktan geçtiğine dikkat çekerek üniversiteleri, ülkeyi Türkiye ve üçüncü ülkelerde iyi tanıtmaları gerektiğinin altını çizdi.

 

Dünyaya kıyasla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki vaka sayısının oldukça düşük olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı, bu gerçeğin öğrenciler için bir cazibe merkezi olacağını dile getirdi.

 

 

 

Editör: Çağıl Günalp

Fotoğraf: Artun Korudağ

Video: Zafer Örek                                    

 

BU HABER SENİN İÇİN  KKTC Cumhurbaşkanlığı - Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yakın Doğu Üniversitesi’nde Tokat protokol heyeti onuruna düzenlenen Güzel Sanatlar “Eylül Sergisi’nin” açılışına katıldı.

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ