Lapta Huzurevi’nde “Sessizliğimin Sesi Olur Musun?” projesi hayata geçirildi

Lapta Huzurevi’nde “Sessizliğimin Sesi Olur Musun?” projesi hayata geçirildi
reklam alani


Kuzey Kıbrıs Türk Odyologlar Derneği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde, Lapta Huzurevi’nde “Sessizliğimin Sesi Olur musun?” projesi hayata geçirildi.

Proje kapsamında, Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Lapta Huzurevi’nde kalan ve işitme kaybı yaşayan yaşlılara, Kuzey Kıbrıs Odyologlar Derneği Başkanı Uzm. Odyolog Ali Ferdal ve dernek yetkilileri tarafından odyometre test yöntemi ile işitme tarama testi yapıldı.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Lapta Huzurevi’nde projenin tanıtımına katılarak, basına bilgi verdi. Sağlık Bakanı Ali Pilli, projeyi hayata geçirenlere teşekkür ederek, herkesin yaşlı olacağını düşünerek, hareket etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Yaşlıların sağlığının korunmasında ve ihtiyaçlarının karşılanmasında ailelerine ve devlete büyük sorumluluk düştüğünün altını çizen Pilli, şöyle devam etti:

“Yaşlılarımız bizleri bugünlere taşıyan kişiler. Yaşlıların en mutlu olduğu yer aileleriyle birlikte olduğu yerdir ancak bazen bu imkânlara sahip olmuyorlar. Yaşlılara bu tür projelerle sağlık ve sosyal hizmetler açısından daha iyi hizmet verilmesi için yalnızca Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Hizmetler Dairesi değil, toplumun tüm fertlerine büyük görev düşüyor. Yaşlılarımızın daha iyi bir yaşam sürmesi için elimizden geleni yapacağız.”

BU HABER SENİN İÇİN  Temas takip ekibininin güçlenmesini için gerekli tüm adımlar atılacak
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ