LBT’nin “Parkta Güzel Bir Gün” Oyunu, Dünya Sulh Günü’nde sahnelendi

LBT’nin “Parkta Güzel Bir Gün” Oyunu, Dünya Sulh Günü’nde sahnelendi
reklam alaniLefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun yeni oyunu “Parkta Güzel Bir Gün” 1 Eylül Dünya Sulh Günü’nde, bu kez zamanı Büyük Han’da sanatseverlerin karşısına çıktı. Yönetmenliğini Kıymet Karabiber, yönetmen yardımcılığını Ümit Ersoy’un üstlendiği, Aytunç Şabanlı, İzel Seylani ve Melihat Beşe Günalp’ın oynadığı Parkta Güzel Bir Gün, sanatseverler tarafınca bir kez daha ayakta alkışlandı.
LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın yanı sıra KKTC 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Halkın Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Kudret Özersay, Avrupa Parlamentosu Milletvekili Prof. Dr. Niyazi Kızılyürek, Lefkoşa Rum Belediyesi Başkanı Konstantinos Yorgacis de oyunu izlediler.


 


Başkan Harmancı: “ Bu akşamki fotoğraf inancımızı arttırmak adına önemliydi”


LTB Başkanı Mehmet Harmancı konuşmasına önceki gün aramızdan ayrılan Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun kurucularından Işın Cem’i anarak başladı. Işın Cem’in acısını her daim yüreklerinde hissedeceklerini belirten Başkan Harmancı, onun ışığının sulh adına yol gösterici olacağını altını çizdi.
Mustafa Akıncı’nın LTB Başkanlığı döneminde, Lefkoşa Rum Belediyesi Başkanı Lellos Demetriades ile başlatmış olduğu ortak projeleri Avrupa’nın son bölünmüş başkentindeki sulh adına oldukca mühim adımlar olarak niteleyen Başkan Harmancı, bu projelerden kabul edilen Lefkoşa İmar Planı’nın Dünya Habitat Ödülü ve Ağa Han Mimarlık şeklinde dünyaca saygı duyulan ödülleri kazandığını dile getirdi. Harmancı, Yorgacis ile beraber, Lefkoşa’da yaşayan her insanın mutluluğu ve refahı için daima birbirlerini dinleyerek, empati yaparak iş birliği ve diyalog içinde çalıştıklarını söylemiş oldu.
Harmancı sözlerine şu şekilde devam etti: “Ortadoğu’daki iç çatışmalar ve savaşlar, bilhassa adamızın yer almış olduğu coğrafyada, mecburi göç yaşatıyor ve bu göç yolculuğu da insanlık dramına dönüşüyor. Sevginin, hoşgörünün ve samimiyetin adası olduğumuz şeklinde özlemlerin, kayıpların, acıların da yurduyuz.”Harmancı sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bu ülkenin insanları, bu ülkeye emek verenler, irademize hep birlikte haiz çıkarsak, samimiyetle, diyalog içinde, birbirimizi anlayarak sorularımızı elbet çözebiliriz. Bu akşamki fotoğraf inancımızı arttırmak adına önemliydi. Sulh ve refah içinde, daha aydınlık yarınlar hepimizin olsun.”

BU HABER SENİN İÇİN  Limasol’da Richter ölçeğinde 3,2 büyüklüğünde bir zelzele oldu

 


Konstantinos Yorgacis: “Belediyeler olarak değişim yaratabilecek koşullarla uğraşıyoruz”


Lefkoşa Rum Belediyesi Başkanı Konstantinos Yorgacis, oyunu izleyen beraberce birlikte birçok insanoğlunun da tel örgüsüz, geçiş noktasız bir ülke istediğini bildiğini ve buna inandığını beyan etti.Belediyeler olarak kendi açılarından değişim yaratabilecek koşullarla uğraştıklarını belirten Yorgacis, “Tamamımız daha iyi koşulların olması için çaba sarf etmeliyiz ki bir çözüm anı vardığında oldukca daha iyi bir ortamdan yola çıkalım.“Yapabileceğimiz en iyi şey yurttaşlar içinde itimat duygusunu kuvvetlendirmektir.” diyen Yorgacis, iki belediyenin yapmış olduğu ortak projelerinden örnekler verdi. sözlerini Haspolat Arıtma Tesisi mevzusunda mevkidaşı Harmancı ile oldukca yakın çalıştıklarını belirterek, Lefkoşa’da yaya ve araçların geçişini sağlayacak yeni bir kapı için ortak mücadelelerini de sürdüreceklerini beyan etti.


 


LBT’nin “Parkta Güzel Bir Gün” Oyunu, Dünya Sulh Günü’nde sahnelendi
LBT’nin “Parkta Güzel Bir Gün” Oyunu, Dünya Sulh Günü’nde sahnelendiLBT’nin “Parkta Güzel Bir Gün” Oyunu, Dünya Sulh Günü’nde sahnelendiLBT’nin “Parkta Güzel Bir Gün” Oyunu, Dünya Sulh Günü’nde sahnelendiLBT’nin “Parkta Güzel Bir Gün” Oyunu, Dünya Sulh Günü’nde sahnelendiLBT’nin “Parkta Güzel Bir Gün” Oyunu, Dünya Sulh Günü’nde sahnelendireklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ