Lefkoşa’da Gençlerin Festivali Coşkuluydu

Lefkoşa’da Gençlerin Festivali Coşkuluydu
reklam alaniLefkoşa Türk Belediyesi (LTB) 19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Lefkoşa Gençlik Festivali düzenledi. Kızılbaş Parkı’nda yer edinen ve liseli gençlerin yoğun katılım gösterdiği festivalde liselerin müzik gruplarının kısa konserleri yanında çeşitli gösteriler yer aldı. 


Cuma Mağusalı Amfisi’nde kurulan sahnene yer edinen etkinliklerde ilk olarak Lefkoşa Çocuk Merkezi & MüzikA Sanat Okulu öğrencilerinin piyano dinletisi yer aldı. 


Gençlerin müzik performansları alkış aldı


Sonrasında liselerin müzik gruplarının canlı performanslarına amfi tiyatroyu dolduranların alkışları birlikte rol aldı. Bülent Ecevit Anadolu Lisesi, Mustafa Kemal Atatürk Meslek Lisesi, Türk Maarif Koleji, Lefkoşa Türk Lisesi, Yakın Doğu Koleji ve Levent Koleji’nden gençlerin seçtiği parçalar ve yorumları Kızılbaş Parkı’nda mükemmel bir müzik atmosferi oluşturdu.


Festival dans ve spor gösterileri ile renklendi 


Lefkoşa Gençlik Festivali’nde spor ve dans da yer alırken, Studio Euphorira by Nurcan Özatılgan’ın Jumping Fitnes show’u yanında Dance of Fire Show ve Fitstop Spinning Show bu hususi geceye renk katan etkinlikler oldu.


Başkan Harmancı: Gençlere kendilerini özgür ve mutlu hissedecekleri alanlar yaratmaya devam edeceğiz


Festivalde konuşan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, tüm gençlerimize birlikte düşünüyor, birlikte hareket etmenin önemine değinde. Başkan Harmancı, “Gençler en oldukça kendilerinin anlaşılmadığından yakınırlar. Gençlere kendilerini özgürce ifade edecek alanlar yarattıkça, güvenli olun onları daha rahat anlayabileceğiz. Her zamanki şeklinde görkemli bir enerji ile buradalar” dedi.


“Atamızın yolunda, bilimin ışığında, özgür ve laik bir halde ilerlemeye devam edeceğiz”


Başkan Harmancı, sanatın, müziğin ve buna bağlı olarak gençliğin özgürlük alanlarına gerekseme duyduğunu vurgulayarak, Lefkoşa’da her gencin kendini özgür hissedeceği alanları yaratmaya devam edeceklerini dile getirdi.


Lefkoşa Gençlik Festivali’nin her 19 Mayıs’ta yer alacağını da söyleyen Başkan Harmancı, “Atamızın yolunda, bilimin ışığıda, özgür ve laik bir halde ilerlemeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

BU HABER SENİN İÇİN  Arkhe, başlangıcını Arabahmet’te yaptı

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ