Levent, TAC ve YDK Giresun’da doludizgin

Levent, TAC ve YDK Giresun’da doludizgin
reklam alani


Okan KARADEMİR- GIYNIK SPOR ÖZEL

Ortaokul kız ve erkek basketbol takımlarımız Giresun’da katıldıkları Türkiye Yarı Finalleri’ne çok iyi başladı. Kızlarda Levent Kolej ilk maçını kazanırken The American College ilk maçını kazanıp ikinci maçını kaybetti. Erkeklerde de Yakın Doğu Koleji ilk maçından galip ayrıldı.

Okul sporlarında bu yıl kızlarda KKTC şampiyonu olan Levent Kolej ile erkeklerde KKTC şampiyonluğuna ulaşan Yakın Doğu Koleji Giresun’da gerçekleşen Türkiye Yarı Finalleri’nde ülkemizi temsil ediyor. Kızlarda Levent Kolej’in geçtiğimiz yıl Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarıya imza atması sayesinde bu yıl ülkemize ikinci takım kontenjanı açıldığı için kızlarda bu yıl finalist olan The American College de Giresun’daki yarı finallerde yer alıyor.

American College bir kazandı bir kaybetti
Kura çekimi sonucu kızlarda The American College 4 takımlı A Grubu’nda yer aldı. TAC ilk maçında Muş-Vali Adil Yazar Ortaokulu’nu 49-40 mağlup etti. TAC dün oynadığı ikinci maçında ise Erzurum-Sabancı Ortaokulu’na 46-41 kaybetti. TAC bugün gruptaki son maçında Rize Çaykur Ortaokulu ile karşılaşacak.

Levent Kolej çok farklı başladı
Kızlarda kura çekimi sonucu 3 takımlı B Grubu’nda yer alan Levent Kolej ilk maçını dün oynadı. Yarı finallere çok iyi giren Levent ilk maçında karşılaştığı ev sahibi Giresun-Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nu 61-16’lık farklı skorla mağlup etti. Levent bugün son maçında Sivas-Selçuk Ortaokulu ile grup liderliği maçına çıkacak.

Yakın Doğu da galibiyetle girdi
Erkeklerdeki temsilcimiz Yakın Doğu Koleji de kura çekimi sonucu 3’er takmlı iki gruptan D Grubu’nda yer aldı. İlk maçına dün çıkan YDK ilk maçında Ankara-ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Ortaokulu’nu 87-43 yenmeyi başardı. YDK da bugün son maçında Samsun-Özel Bahçeşehir Ortaokulu ile grup liderliği maçına çıkacak.

BU HABER SENİN İÇİN  Aksa Futbol Ligleri 2. Hafta günün sonuçları ve yarının programı

Gruplarda son maçlar bugün, hedef grup liderliği ve çapraz eşleşme
Ortaokullar Basketbol Türkiye Yarı Finalleri’nde yer alan ekiplerimiz bugün oynayacakları son grup maçlarının sonuçlarına göre gruplarında ilk iki sırada alırsa çapraz eşleşme maçlarına çıkacak. Çapraz eşleşme maçlarında kazanan takımlarımız Türkiye geneli son 8 takımın yer alacağı Türkiye Finalleri’ne adlarını yazdıracaklar.

Levent, TAC ve YDK Giresun’da doludizgin Levent, TAC ve YDK Giresun’da doludizgin Levent, TAC ve YDK Giresun’da doludizgin

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ