Levent ve YDK gururlandırdı – Basketbol Haberleri

Levent ve YDK gururlandırdı –  Basketbol Haberleri
reklam alani


Isparta’da gerçekleşen Türkiye Ortaokullararası Basketbol Finalleri’nde ülkemizi temsil eden Levent Kolej kız takımı Türkiye üçüncüsü, Yakın Doğu Koleji erkek takımı da Türkiye dördüncüsü oldu.

 

Okan KARADEMİR

Türkiye’nin Isparta ilinde düzenlenen Türkiye Okul Sporları Yıldız Kız – Erkek Basketbol Türkiye Birinciliği’nde ülkemizi temsil eden Yakın Doğu Koleji erkek takımı ile Levent Kolej kız takımı ülkemizi gururlandırdı. Levent Kolej kızlarda Türkiye üçüncülüğüne ulaşırken Yakın Doğu Koşeji de Türkiye dördüncüsü oldu.

Türkiye Yarı Finalleri aşamasının ardından 8 – 12 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen finallerde en iyi 8 kız – 8 erkek olmak üzere toplam 16 takım ve 192 sporcu mücadele etti.

 

Türkiye’de en iyi 4 takım arasına girdiler

Her iki temsilcimiz de gruplarında oynadıkları 3’er maçta 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet yaşayarak grup ikincisi oldular ve adlarını Türkiye’nin en iyi 4 takımı arasına yazdırdılar. Temsilcilerimiz Türkiye finali bileti alabilmek için yarı finaldeki rakiplerine kaybetti ve üçüncülük maçlarına çıktılar.

 

Levent üçüncü, Yakın Doğu dördüncü oldu

Kızlarda Levent Kolej rakibi Mersin Bilimkent Koleji mağlup ederek Türkiye üçüncüsü oldu. Erkeklerde ise Yakın Doğu Koleji İzmir Özel Bahçeşehir Koleji Kuzey Kampüsü’ne kaybederek Türkiye dördüncülüğünü elde etti.

 

Ülkemizi birer kontenjan daha getirdiler

Bu sonuçların ardından her iki kategoride de temsilcilerimiz Türkiye’nin en iyi 4 takımı arasında yer almasından dolayı ülkemizr gelecek yıl için ek kontenjan getirdi. Gelecek yıl bu dalda şampiyonların yanı sıra finalistler de Türkiye Yarı Finalleri’ne katılma hakkı elde edecek.

 

Yurda döndüler coşkuyla karşılandılar

Turnuvanın tamamlanmasının ardından bugün öğle saatlerinde yurda dönenen kafilelerimizi Ercan Havaalanında öğrenci velileri ve okul yetkilileri coşkuyla karşıladı.

 

Takımsal Sıralama

 

Kızlar

  1. Ankara Özel Tema Orta Okulu
  2. Ankara Özel Arı Orta Okulu
  3. KKTC Levent Koleji
  4. Mersin Bilimkent Koleji
BU HABER SENİN İÇİN  Basketbol seçimli genel kurula adaysız giriyor

 

Erkekler

  1. Ankara Özel Arı Orta Okulu
  2. Antalya Özel Bilbaşa Orta Okulu
  3. İzmir Özel Bahçeşehir Koleji Kuzey Kampüsü
  4. KKTC Yakın Doğu Koleji

Levent ve YDK gururlandırdı - Basketbol Haberleri Levent ve YDK gururlandırdı - Basketbol Haberleri Levent ve YDK gururlandırdı - Basketbol Haberleri Levent ve YDK gururlandırdı - Basketbol Haberleri

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ