Life by You’nun Açık Dünyası, The Sims 5 İçin Çıtayı Yükseltti

Life by You’nun Açık Dünyası, The Sims 5 İçin Çıtayı Yükseltti
reklam alani

Paradox Tectonic’in yakında çıkacak olan yaşam simülasyon oyunu, belli ki The Sims’e büyük rakip olacak. Birkaç gün önce internete düşen Life by You’nun yirmi dakikalık oynanış videosu, oyun erken aşamada olsa bile The Sims’ten farklı olarak neler içerdiğini net bir şekilde ortaya koyuyor. Yeni görüntüleri, Life by You’nun yaratıcılarından biri olan ve The Sims 2 ile The Sims 3’te çalışma geçmişi olan Rod Humble paylaştı. Aslında daha öncesinde de oynanış fragmanı yayınlanmıştı ama bu seferki çok daha detaylı ve farklıydı.

Rod Humble, videoda ilk olarak karakter yaratma ekranına giriyor ve bir aile kurmak istediğini belirtti. Ardından Tamara ve onun Quincy adındaki ev arkadaşını yarattı. Elbette karakter yaratma ekranı zamanla gelişecek. Yine de halihazırda avatarlar ve kıyafetler için bir sürü görünüm özelleştirme seçeneği mevcut. Videoya dönecek olursak Rod, karakterlere bir ev satın aldıktan sonra Tamara’yı işe gönderdi. İşte bu noktada Life by You dünyasının The Sims’tekinden ne kadar farklı olduğunu görebiliyoruz.

Life by You Yapay Zekası Daha Gerçekçi

Örneğin mahalledeki tüm evleri tek tek dolaşabiliyorsunuz ve yapay zekalar daha doğal davranıyor. Örneğin Tamara karakterinin daha önce hiç etkileşime girmediği bir iş arkadaşı kendisiyle flört edebiliyor. Oyundaki karakterler icat edilmiş bir dil kullanmadıkları için (simlerin yaptığı gibi), konuşmayı takip edebiliyoruz. Bu da oyunu daha gerçekçi ve eğlenceli kılıyor. Ayrıca, bir karakter oluşturduktan sonra oyuncunun neredeyse herhangi bir yükleme ekranını görmesine gerek olmadığını da belirtmekte fayda var. Böylece mağazalarda olup biteni izlerken bir avatarı evde, diğerini ise şehrin diğer ucunda işte yönetebilirsiniz. Bu da EA oyunlarına göre büyük bir fark demek.

Son olarak Rod Humble, yakın zamanda oyunun işçilik kısmından bahsedeceğini açıkladı. Her ne kadar oynanış videosu inanılmaz bir potansiyele sahip olsa ve Life by You’yu The Sims 5’e ciddi bir rakip olarak gösterse de oyun ne yazık ki hala tam değil. Oyunun büyük hataların olmadığı gösterişli bir simülasyon haline gelmesini beklememiz gerekecek ve 5 Mart 2024’te PC’de erken erişime sunulacak. Tam sürüm çıkana kadar geliştiriciler, güncellemeler yoluyla oyunu iyileştirecek

BU HABER SENİN İÇİN  LBO Halk Müziği Korosu için başvurular başladı
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ