LTB AÇIKLAMA

LTB AÇIKLAMA
reklam alaniLefkoşa Türk Belediyesi, KKTC Cumhurbaşkanlığı ve Cumhuriyet Meclisi Yerleşkesi’ne ilişkin kamuoyuna yansıyan konularla ilgili belediyenin yasal sorumlulukları hakkında KKTC Cumhurbaşkanlığı’na iletmiş olduğu yazı ile ilgili açıklamada bulundu.


 


LTB’den yapılan açıklamada bahsi geçen alanda yapım çalışmalarına başlamadan önce yasal olarak uyulması gereken prosedürlerin ayrıntılı şekilde KKTC Cumhurbaşkanlığı’na iletildiği belirtildi.


 


Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan LTB Başkanı Mehmet Harmancı “Ülkedeki tüm kurum ve kuruluşların anayasa ve yasalara tamamen uygun şekilde çalışma ve işlem yapması gerekmektedir. Buna da eksiksiz riayet etmesi gereken kurumların başında KKTC Cumhurbaşkanlığı gelmektedir. Bizler Lefkoşa Türk Belediyesi olarak, konuya ilişkin Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) ile de iletişim içerisindeyiz ve sürecin iş birliği içerisinde birlikte takip edilmesi konusunda hemfikiriz. Bu noktada KKTC Cumhurbaşkanlığı’ndan beklentimiz ülkedeki tüm kurum, kuruluş ve bireylerin uymak zorunda oldukları yasal prosedürleri eksiksiz yerine getirmesi ve hukuk dışına asla çıkılmamasıdır. Belediyemiz, bugün KKTC Cumhurbaşkanlığı’na yazılı olarak da ayrıntılı şekilde ilettiği yasal prosedürlere uyulmaması durumunda, yasanın belediyeye tanıdığı hakları kullanmak durumdadır.”
BU HABER SENİN İÇİN  Harmancı: “Bilimsel yaklaşım ve katılımcılık, stratejik planlamanın en önemli ayaklarıdır"
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ