LTB Bayram sürecinde de yurttaşlara hizmet vermeye devam edecek

LTB Bayram sürecinde de yurttaşlara hizmet vermeye  devam edecek
reklam alani

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) başkent Lefkoşa’da yurttaşların Ramazan Bayramı’nı, belediye hizmetleri açısından sorunsuz ve eksiksiz geçirmesi için lüzumlu tüm hazırlıkları yapmış oldu, acil durumlar için tedbir ve tedbirleri aldı.

Alo 185 Çözüm Hattı 24 Saat Devrede

LTB gerek rutin emek verme programlarıyla gerekse nöbetçi çalışanlarıyla Bayram tatilinde de hizmet vermeye devam edecek.

Lefkoşalılar bayram süresi süresince her türlü taleplerini “Alo 185 Çözüm Hattı”na 24 saat bildirebilecek.

Zabıta ekipleri bayram tatili süresince görevlerinin başlangıcında olacak ve rutin olarak gerçekleştirdikleri denetim ve kontrollerini de sürdürecekler.

Halk Sağlığı Şubesi İş Yeri Denetimlerine Devam Edecek

LTB Halk Sağlığı Şubesi, Bayram öncesinde de yurttaşların hijyenik ortamlarda taze ve sıhhatli besin tüketmesi için rutin denetimlerini yapıyor.

Denetimlerde besin işletmeleri, berber ve kuaför salonları, güzellik salonları, restoranlar, kafeler ve kahvehaneleri genel hijyen açısından denetledi.

Bayram tatili süresince de Halk Sağlığı Şubesi nöbetçi ekipleri vazife başlangıcında olacak.

Temizlik Şubesi Rutin Şekilde Evsel Atıkları Toplayacak

LTB Temizlik Şubesi tarafınca rutin olarak meydana getirilen genel çöp toplama emek harcaması  bayram süresince hiçbir gecikme ve aksaklık olmadan aynı şekilde devam edecek.

Temizlik Şubesi ekipleri ek olarak bayram sürecinde de şehrin temizlik ve düzeninin bozulmaması adına ana arterlerdeki temizlik çalışmalarını sürdürecek.

LTB sınırları içinde yer edinen tüm mezarlıkların temizliğinin yanı sıra fuar alanında yer edinen bayram yerinin temizliği de Temizlik Şubesi ekipleri tarafınca bayram öncesinde tamamlandı.

Defin İşlemleri

Defin İşlemleri için 0548 8340582 numaralı telefondan Münür Avşaroğlu’na ulaşılabilir. 

Bayramda Açık Pazar yurttaşın hizmetinde olacak

Pazar günleri Merkez Lefkoşa’da kurulan Açık Pazar, bayramın 3.

Günü olan  23 Nisan Pazar günü kurulacaktır. Bayram süresince ek olarak Lefkoşa Fuar Alanı’nda bayram yeri kurulacaktır.

BU HABER SENİN İÇİN  Dirençli ve güvenli bir Lefkoşa için emekler devam ediyor

 

Belediye Pazarı Bayram süresince kapalı olacak

Belediye Pazarı (Bandabuliya) bayram süresince kapalı olacak.

LTB Hanıma Yönelik Şiddetle Savaşım Ekibine 7/24 ulaşılabilir

Bayram süresince LTB Hanıma Yönelik Şiddetle Savaşım Ekibine 7/24 ulaşılabilir, aranabilir, ileti atılabilir.

Her türlü bilgilendirme, yönlendirme ve sığınma talepleri için 0542 876 30 30 ve 0533 855 30 30 numaralı telefonlar 7/24 aranabilir, Whatsapp yada Viber’dan ileti atılabilir.

Kiosk Cihazlarından 7/24 Kontörlü Su Yüklenebilecek

Bayram tatili süresince kontörlü su sayacı kullanan aboneler LTB binası girişinde, LTB Fidanlığı’nda, Kemal Şemiler Caddesi’nde (Metehan), Hamitköy’de Mustafa Kemal Atatürk Caddesi üstünde ve LTB Haspolat Şubesi’nde bulunan kiosklardan kartları ile diledikleri vakit su yükleyebilecekler.

Ek olarak su faturası, emlak vergisi,reklam borcu, meslek vergisi borcu,LTB kira borcu ve trafik cezaları da www.lefkosabelediyesi.org internet adresinden ödenebiliyor.

 

 

 

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ