LTB-EMAA Sanat Kursları 8’inci senesinde

LTB-EMAA Sanat Kursları 8’inci senesinde
reklam alaniLefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Akdeniz-Avrupa Sanat Derneği (EMAA) iş birliğinde düzenlenen 2022 Güz ve 2023 Bahar Periyodu Çocuk Kursları’nın sergi ve sertifika töreni yapılmış oldu.


 


LTB Başkanı Mehmet Harmancı, EMAA Eş başkanı Derya Ulubatlı, kurs eğitmenleri Ozan Özgenler ve Ulviye Karabaşak ile ailelerin katılmış olduğu etkinlikte kurslara katılan evlatların eserleri sergilendi ve küçüklere katılım belgeleri verildi.


 


Kurs eğitmenlerinden Ozan Özgenler, sanata gönül vermiş, üreten, yaratıcı,geleceğin aydınlık yüzleri olan çocuklarla sanat yapmanın daima oldukca keyifli ve kıymetli bulunduğunu dile getirdi. Özgenler, 8 senedir LTB ile oldukca verimli bir iş birliği yaptıklarını dile getirerek LTB’ye ve Başkan Harmancı’ya da teşekkür etti.


 


EMAA Eşbaşkanı Derya Ulubatlı ise konuşmasında kursların sürekliliğinden oldukça memnun olduklarını, önümüzdeki dönemde de LTB ile bu iş birliğini daha da geliştirmek istediklerini söylemiş oldu.


2002’den beridir etken bir dernek olduklarını aktaran Ulubatlı, sanatın ve sanatçının hak etmiş olduğu kıymeti görebilmesi yanında sanat bilincinin toplumda arttırılması için birçok projeye imza atıldığını dile getirdi. Bu bilincin arttırılmasının en mühim adımının küçüklere bunu aşılamak bulunduğunu söyleyen Ulubatlı, eğitmenlere ve velilere teşekkür etti. Derya Ulubatlı, LTB’nin kültür-sanatla ilgili her türlü mevzuda iş birliği ve dayanışmaya açık olmasına vurgu yaparak, sanata büyük kıymet vermesinden dolayı kutladı.


 


LTB Başkanı Mehmet Harmancı, kursların 8’inci yılına girmesinin gururunu yaşadıklarını, her yıl daha renkli ve daha yüksek katılımlı şekilde bu aktivitenin devam ettiğini belirterek, kendilerine güvenen velilere ve kurslara tüm heyecanları ile katılan küçüklere teşekkür etti.


 


Cemiyet olarak birçok alanda sıkışmış yaşandığını ve bunun değişik şekilde dışa aktarıldığını belirten Başkan Harmancı, bu sıkışmışlığı aşabilecek unsurlardan birinin sanat bulunduğunu belirtti.

BU HABER SENİN İÇİN  Maliye Bakanlığı deprem vergilerinin 55 milyonu bloke edildi

 


Başkan Harmancı, pek oldukca nedenle içe kapanıklık yaşandığını fakat bunun karşısında çocuklarımızı öğrenilmiş çaresizlikten kurtarmak için her insana sorumluluklar düştüğünü de altını çizdi.


 


Harmancı, LTB’nin kadim dostu ve paydaşı olan EMAA’ya böylesi güzel emek harcamaları birlikte yaptıkları için teşekkür etti.LTB-EMAA Sanat Kursları 8’inci senesindeLTB-EMAA Sanat Kursları 8’inci senesindeLTB-EMAA Sanat Kursları 8’inci senesindeLTB-EMAA Sanat Kursları 8’inci senesinde

LTB-EMAA Sanat Kursları 8’inci senesindeLTB-EMAA Sanat Kursları 8’inci senesindereklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ