Mehmetçik Büyükkonuk Belediye Başkanı Tuğlu’dan Down Sendromlu Farkındalık Günü mesajı

Mehmetçik Büyükkonuk Belediye Başkanı Tuğlu’dan Down Sendromlu Farkındalık Günü mesajı
reklam alani


Down sendromlu bireylerin öğrettiği sevgi, nezaket ve dayanışmayla her zaman takdiri hak eden özel bir topluluğu temsil ettiğini kaydeden Tuğlu, “Bugün, toplumumuzun her kesiminde Down sendromlu bireylerin hak ettiği sevgiyi, saygıyı ve fırsatları sağlamak için bir kez daha bir araya gelme fırsatı buluyoruz. Onların hayatlarını anlamak, onların hikayelerini dinlemek ve onlarla birlikte olmak, toplumumuzun zenginliğini ve çeşitliliğini kutlamanın bir yolu olarak görülmelidir” dedi.

Toplumun her kesiminin haklarına saygı duymak, eğitim, iş ve sosyal yaşamda eşit fırsatlar sağlamak için çaba göstermek gerektiğini ifade eden Tuğlu, şu ifadeleri kullandı: “Bugün, Down sendromlu bireylerin güçlü yanlarını ve başarılarını kutlarken, onların karşılaştığı zorluklara da dikkat çekmek önemlidir. Empati ve anlayışla yaklaşarak, toplum olarak daha destekleyici bir ortam oluşturabiliriz.

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü, birbirimizi anlama, destekleme ve sevgiyle yaklaşma fırsatı sunar. Bu önemli günü kutlarken, Down sendromlu bireylerin toplumumuzda hak ettikleri yeri bulmaları için birlikte çalışmaya devam edelim.”

BU HABER SENİN İÇİN  CTP Kadın Örgütü, Arasta esnafını ziyaret etti
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ