Meme Kanseri Farkındalık Semineri Merkez Lefkoşa'da Yapılmış oldu

Meme Kanseri Farkındalık Semineri Merkez Lefkoşa'da Yapılmış oldu
reklam alani

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Kolan British Hospital iş birliğinde  “Meme Kanserinde Tarama ve Erken Tanı – Tedavi ve Korunma” temalı seminer düzenlendi.

Merkez Lefkoşa Konuşma Salonu’nda düzenlenen seminer, Başhekim Op.

Dr.

Celal Bölükbaşı tarafınca verildi.

Bölükbaşı seminerde, kanserin ne işe yaradığını, meme kanserinin belirtilerinin neler bulunduğunu, risk faktörlerini, meme kanserinde tanı şekilleri ile kendi kendine meme muayenesinin iyi mi yapılacağına yönelik olarak katılımcıları bilgilendirdi.

Bölükbaşı, meme kanserinin erken dönemde teşhis ve tedavi edilmesinin yaşam kurtardığını belirterek, hızla gelişen teknolojinin ve ilaç sektörünün gelişmesiyle beraber günümüzde hastalığın tedavisinde büyük oranda başarı sağlandığını açıkladı.

Doktorların en büyük temennisinin kanserin ilk evlerinde müdahale edebilmek bulunduğunun altını çizen Bölükbaşı, kişinin kendi muayenesini ilk olarak gözle ikinci olarak da elle olacak şekilde yapabileceğini söylemiş oldu.

Meme kanserinin bilhassa 40 yaşından sonrasında yaygınlaştığının altını çizen Bölükbaşı, en oldukca 60 ile 70 yaş aralığındaki hanımlarda görüldüğünü de belirtti. 

BU HABER SENİN İÇİN  ÖLÜMLÜ KAZADA, MAHKEMEDE ŞOK GELİŞMELER...
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ