Merakla Beklenen Star Wars Oyunu İptal Olma Tehlikesinde

Merakla Beklenen Star Wars Oyunu İptal Olma Tehlikesinde
reklam alani
Merakla Beklenen Star Wars Oyunu İptal Olma TehlikesindeStar Wars: Knights of the Old Republic Remake cephesinden kötü haberler geldi. Projenin iki yıl önce YouTube‘da yayınlanan fragmanı özel moda geçirilerek izlenmesi imkansız hale getirildi. Oyunla ilgili resmi gönderi ve mesajların da sosyal medyadan kaybolduğu da bildirildi. Oyuncular bunun projenin iptali anlamına gelebileceğinden korkuyor.


Bu korkular, projeyi finanse eden Embracer Group’un sorunları nedeniyle daha da güçleniyor. Dev holding, yaşadığı mali sorunlar sebebiyle büyük kesintiler yapmak zorunda kalıyor. Ağustos ayının sonunda şirket, Freespace ve Saints Row serileriyle tanınan ünlü Volition stüdyosunu kapattı. Ayrıca Gearbox‘ın yayıncılık bölümündeki birçok çalışanın işine son verildi ve buna ek olarak bu ekibin satışı da düşünülüyor.


Star Wars: KOTOR Remake İptal Edilmiş Olabilir


Merakla Beklenen Star Wars Oyunu İptal Olma Tehlikesinde

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake için de süreç pek olumlu görünmüyor. Geçen yılın temmuz ayında çalışmalara ara verildi. Daha sonra proje Aspyr stüdyosundan alınıp Sabre Interactive’e devredildi. Bir süre sonra oyunu birkaç yıl daha bekleyeceğimiz yönünde haberler geldi. Buna karşılık, bu yılın mayıs ayında yatırımcılarla yaptığı bir görüşmede Embracer Group CEO’su beklenmedik bir şekilde bu yeniden yapılanma hakkında yorum yapmayı reddetti.


Geliştirici değişikliğinden sonra projenin birkaç yıl daha çalışmaya ihtiyaç duyması, maliyetlerin yüksek olacağı anlamına geliyor. Dolayısıyla büyük mali sorunlar yaşayan Embracer Group’un maliyet tasarrufu önlemi olarak oyundan vazgeçmeye karar vermesi büyük bir sürpriz olmaz.


Son olarak tüm sektörün şu anda zor bir dönemden geçtiğini belirtmekte fayda var. Dün bunun mükemmel bir örneğiydi; Epic Games büyük çaplı işten çıkarmalar duyurdu ve Sega, projenin zaten tamamlanmak üzere olmasına rağmen Total War’ın yaratıcılarından çevrimiçi nişancı oyunu Hyenas’ı iptal etmeye karar verdi.

BU HABER SENİN İÇİN  EA Sports FC Mobile Çıktı: Mobil Cihazlarda Futbol Oyunu Arayanlara Duyurulur!reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ