Minecraft resmi PlayStation 5 sürümü geliyor!

Minecraft resmi PlayStation 5 sürümü geliyor!
reklam alani


Minecraft, 2020 yılında çıkan PlayStation 5 üzerinde sadece PS4’ün geriye dönük uyumluluk moduyla oynanabiliyordu. Yeni çıkan bir habere göre Microsoft, bu durumu değiştirmeye hazırlanıyor. Gelin detaylara birlikte göz atalım.

Şu anda, oyuncular PlayStation 5’te yalnızca geriye dönük uyumluluk sayesinde Minecraft PlayStation 4 sürümünü oynayabiliyorlar. Ancak Microsoft’un, PS5 için özel olarak tasarlanmış bir Minecraft sürümü çıkarmayı planladığı söyleniyor.

Oyunseverler, uzun süredir Minecraft’in yeni nesil konsollar için optimize edilmiş bir sürümünü bekliyorlardı. Şu ana kadar, PlayStation 5’te yalnızca geriye dönük uyumlulukla çalışan PlayStation 4 sürümü mevcuttu. Ancak yeni gelişmeler, oyuncuların yakında PlayStation 5’in gücünden tam olarak yararlanacakları bir Minecraft deneyimine sahip olabileceklerini işaret ediyor.

Bir önceki Xbox Series X|S sürümüne benzer şekilde, PlayStation 5 için geliştirilen Minecraft sürümünün de yüksek çözünürlük ve performans özelliklerine sahip olması bekleniyor. Oyuncular, oyunun daha pürüzsüz ve görsel olarak etkileyici bir deneyim sunmasını umut ediyorlar.


GTA yapımcısı, servet ödeyerek Gearbox’ı satın aldı!

GTA yapımcısı, servet ödeyerek Gearbox’ı satın aldı!

GTA ana şirketi Take-Two, popüler rol yapma serisi Borderlands’in yapımcısı Gearbox stüdyosunu satın aldı.

Bu yeni sürümün, ray tracing gibi gelişmiş grafik özelliklerini destekleyip desteklemeyeceği ise merak konusu. Microsoft, bu teknolojiyi oyunun Xbox sürümünde zaten kullanmaya başlamıştı. Eğer PlayStation 5 için geliştirilen Minecraft sürümü ray tracing gibi yeni teknolojileri desteklerse, oyuncular oyunun daha önce hiç olmadığı kadar gerçekçi ve detaylı bir dünyasına adım atmış olacaklar.

Herhangi bir yeni özellik veya iyileştirme hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak oyuncular, Microsoft’un PlayStation 5 için hazırladığı. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

BU HABER SENİN İÇİN  LTB Kızılbaş Parkı Açılıyor

Kaynak : SDN Network

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ