Netflix’in en fazlaca izlenen 10 filmi belli oldu

Netflix’in en fazlaca izlenen 10 filmi belli oldu
reklam alani

 

Netflix’in En Oldukca İzlenen Filmleri: Eylül 2023 Güncellemesiyle İlk 10!

Netflix, seyirci alışkanlıklarını daha doğru bir halde yansıtmak amacıyla ölçüm sistemini güncelledi.

Artık 28 gün yerine 91 günlük veriler kullanarak, izlenme saati verileri yerine görüntüleme metriğini temel alarak Top 10 listesini oluşturuyor.

Eylül 2023 itibarıyla, Netflix’in en fazlaca izlenen filmlerini içeren güncel sıralama şu şekilde:

Ağustos 2023 itibarıyla Netflix’in en fazlaca izlenen filmler listesinin zirvesinde “Red Notice” adlı yapım, kesintisiz bir halde liderliğini sürdürmeye devam ediyor. 2021 senesinde seyirciyle buluşan bu 1 saat 58 dakikalık aksiyon-komedi filmi, ilk ayında tam 364 milyon saat izlenme süresine ulaşarak büyük bir başarı elde etmişti.

Filmin başrollerinde Dwayne Johnson, Ryan Reynolds ve Gal Gadot benzer biçimde meşhur oyuncular içeriyor.

Sadece Netflix, listelerini daha kati ve güncel verilere dayandırmak amacıyla mühim bir değişikliğe gitmiş durumda.

Daha ilkin 28 günlük izlenme süresi baz alınırken, şimdi ise 91 günlük veriler kullanılıyor.

Ek olarak, izlenme saati verileri yerine artık izlenme süresinin toplam gösterim süresine oranlanarak hesaplanan “görüntüleme” verisi temel alınıyor.

Bu, Netflix’in seyirci tercihlerini daha doğru bir halde yansıtarak içerik sunumunu geliştirmesine destek oluyor.

Netflix’in en fazlaca izlenen filmler sıralaması, bu yeni ölçütlerle daha güvenilir ve güncel bir halde oluşturuluyor.

Bu sayede seyircilere daha çeşitli ve ilgi çekici içerikler sunma amacı güdülüyor.

Bu değişimler, Netflix’in seyirci verilerini daha iyi anlama ve içerik önerilerini iyileştirme mevzusundaki çabalarının bir parçası olarak görülüyor.

Son aylarda Netflix’in En Popüler listesinden düşen filmler içinde dikkat çeken mühim yapım, Haziran ayında “The Mother”ın listeye girmesiyle beraber yerini kaybeden “The Irishman” oldu.

Martin Scorsese imzalı bu film, Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci’nin başrollerini paylaşmış olduğu bir yapım olarak mühim izlenme oranlarına ulaşmıştı.

BU HABER SENİN İÇİN  Öğrencilere 10 GB Ücretsiz İnternet Hizmeti Bu Ay Başlıyor

Netflix’in yeni ölçüm sistemiyle en fazlaca yükselen film ise “The Adam Project” oldu ve 3. sıraya tırmandı.

Sadece Temmuz ayı listesine nazaran daha ilkin ilk 10’da yer edinen ve mühim seyretme saatlerine ulaşan “The Unforgivable” ve “Purple Hearts” filmleri ilk 10’dan inmişti.

1 Eylül itibarıyla ise “Spencer Kanunları” listeden çıktı ve yerini “Extraction 2” aldı.

Ek olarak Eylül ayı itibarıyla “The Mother” 2 sıra yükselmiş durumda.

Bu filmlerin yanı sıra Netflix’in “Oldukca İzlenen” listesinden düşen filmler içinde bulunan “The Unforgivable” ve “Purple Hearts” benzer biçimde yapımlar da seyirciler tarafınca ilgiyle takip edilmişti. “The Unforgivable,” sertlik suçundan hapis cezası almış ve tahliye olduktan sonrasında geçmişiyle yüzleşen bir karakterin öyküsünü anlatırken, “Purple Hearts” ise ümit vadeden bir müzisyenin askerle anlaşmalı evlilik yapmasının peşinden gelişen vakaları ele alıyordu.

 

Netflix’in şu an itibarıyla en fazlaca izlenen 10 filmi içinde coşku verici yapımlar bulunuyor.

Listede 10. sırada yer edinen “Extraction 2,” aksiyon ve gerilim türünde, ölümün eşiğinden dönen komando Tyler Rake’in tehlikeli bir görevi üstlendiği bir hikayeyi konu alıyor.

Film, Chris Hemsworth, Golshifteh Farahani ve Tornike Gogrichiani benzer biçimde başarı göstermiş oyuncuları bir araya getiriyor.

9. sıradaki “Extraction,” aksiyon ve gerilim türünde bir yapım.

Paralı asker Tyler Rake’in, internasyonal kabahat baronunun kaçırılan oğlunu kurtarmak için verdiği mücadeleyi mevzu alıyor.

Chris Hemsworth’ün başrolde olduğu film, seyircileri aksiyon dolu bir serüvene sürüklüyor.

8. sırada “Bıçaklar Çekildi: Gizemli Bir Macera” içeriyor.

Meşhur dedektif Benoit Blanc’ın, bir milyarder ve dost grubunun gizemli vakaları aydınlatma görevini üstlendiği bu güldürü filmi, Daniel Craig, Edward Norton ve Janelle Monáe benzer biçimde mühim adları bir araya getiriyor.

BU HABER SENİN İÇİN  Şampiyon son maçta belli olacak

7. sırada “The Mother” bulunuyor ve Jennifer Lopez’in başrolde olduğu bu aksiyon filmi, bir suikastçının kızını koruma görevini merkezine alıyor.

Kaçak bir suikastçının intikam ardındaki suçlulardan kızını korumak için verdiği savaşım seyircileri gerilim dolu bir hikayeye sürüklüyor.

6. sıradaki “Kahramanlık Sırası Bizde,” çocuk türünde bir yapım olarak dikkat çekiyor.

Uzaylı istilacılar tarafınca kaçırılan süper kahramanların evlatları, hem ailelerini hem de dünyayı kurtarmak için iş birliği yapmayı öğrenmek zorunda kalıyorlar.

5. sırada “The Gray Man” bulunuyor.

Russo kardeşlerin imzasını taşıyan bu aksiyon-gerilim filmi, Ryan Gosling, Chris Evans, Ana de Armas ve Regé-Jean Page benzer biçimde meşhur oyuncuları bir araya getiriyor.

Gizemli bir CIA ajanının sırları ifşa etmesi sonucu başına ödül konması ve peşine düşülmesini merkezine alıyor.

4. sıradaki “Bird Box,” korku ve gerilim türünde bir yapım.

Susanne Bier’in yönetmenliğini üstlendiği film, Sandra Bullock’un başrolünde olduğu ve insanlığı intihara sürükleyen bir gizemli varlığın tehdidi altında hayatta kalmaya çalışan bir kadının öyküsünü konu alıyor.

3. sırada “The Adam Project” içeriyor.

Ryan Reynolds’ın başrolünde olduğu bilim kurgu, serüven, aksiyon ve güldürü türlerini bir araya getiren bu film, vakit yolculuğu temasını işliyor.

Bir harp pilotunun 12 yaşındaki haliyle iş birliği yaparak geleceği kurtarmaya çalışmasını mevzu alıyor.

2. sıradaki “Don’t Look Up,” güldürü ve bilim kurgu türlerini birleştiriyor.

Oscar ödüllü Adam McKay’in senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği film, dünyayı yok edecek bir kuyruklu yıldızın yaklaşmakta bulunduğunu keşfeden iki alt düzey astronomun yaşamış olduğu trajikomik macerayı konu alıyor.

Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence benzer biçimde büyük oyuncuları kadrosunda bulunduruyor.

 

1. sırada ise “Red Notice” içeriyor.

Dwayne Johnson, Ryan Reynolds ve Gal Gadot’un başrollerini paylaşmış olduğu bu aksiyon, serüven, polisiye ve güldürü karışımı film, dünyanın en fazlaca aranan sanat eseri hırsızını yakalamak için dünyanın en iyi profil uzmanı ve en başarı göstermiş sanat eseri hırsızının iş birliği yapmasını mevzu alıyor.

BU HABER SENİN İÇİN  SpaceX, Türkçe Bilen Müşteri Temsilcisi Arıyor: İşte Aylık Maaş

Varlıklı görsel efektleri ve keyifli senaryosuyla seyircileri kendine çekiyor.

 

Bu filmler, değişik türlerdeki seyircilere hitap ediyor ve Netflix’in varlıklı film arşivi içinde öne çıkan yapımlar içinde içeriyor.Bu filmler Netflix platformunda büyük ilgi görüyor ve çeşitli türlerdeki alternatifleriyle seyircilere keyifli anlamış olur yaşatıyorlar.

Her biri değişik bir öykü anlatırken, seyircilere aksiyon, gerilim, güldürü ve çocuk türlerinde keyifli deneyimler sunuyorlar.Bu filmlerin seyirci puanları ve gösterim tarihleri de dikkat çekiciydi.

Mesela, “The Unforgivable” iMDB’de 7.1 puan alırken, “Purple Hearts” 6.7 puan almıştı. “Spencer Kanunları” ise 129.100.000 görüntüleme ile Netflix’in dikkat çeken yapımlarından biri olmuştu.

Tüm bu filmler, değişik türlerde ve başarı göstermiş oyuncu kadrolarıyla seyircilere çeşitli deneyimler sunuyor.Bu güncel sıralama, Netflix’in seyirciler tarafınca büyük ilgi gören filmlerini yansıtıyor ve yeni eklenen yapımları da içeriyor.

Netflix’in seyirci tercihlerini daha iyi idrak etmek için bu güncellemeyi yapması, içerik sunumunu daha doğru ve çeşitli hale getirmesine destek oluyor.

Bundan dolayı, seyirciler için coşku verici bir içerik çeşitliliği sunmaya devam edebiliriz.

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ