Nintendo Wii U ve 3DS Yakında İnternete Bağlanamayacak

Nintendo Wii U ve 3DS Yakında İnternete Bağlanamayacak
reklam alani


Nintendo 3DS ve Wii U konsolu sahiplerine iyi haberlerimiz yok. Japon oyun devi, her iki cihazdaki çevrimiçi işlevlerinin çoğunun Nisan 2024’ün başlarında kapatılacağını duyurdu. Ayrıca, bu hizmetlerin sürdürülmesini imkansız hale getiren sorunlar ortaya çıkarsa, bunun daha da erken gerçekleşebileceği konusunda uyardı.

Sonuç olarak, bu platformlardaki tüm oyunlarda co-op dahil çok oyunculu modlar devre dışı bırakılacak. Ayrıca sıralama da dahil olmak üzere oyunlardaki ek çevrimiçi özellikler artık çalışmayacak. Bunun istisnası, yaratıkları cihazlar arasında aktarmanıza olanak tanıyan Pokemon Bank hizmeti olacak ancak gelecekte bu hizmet de devre dışı bırakılabilecek.

Nintendo Wii U ve 3DS’in Çevrimiçi İşlevleri Kapatılacak

Nintendo Wii U ve 3DS Yakında İnternete Bağlanamayacak

Öte yandan güncellemelerin indirilmesinin yanı sıra dijital olarak satın alınan oyunların indirilmesi de mümkün olacak. Çevrimdışı oyun değişikliklerden etkilenmeyecek. Çevrimiçi iletişim gerektirmeyen tüm özellikler ve oyun modları kullanılabilir durumda kalacak. Bunların çok olumsuz değişiklikler olduğu inkar edilemez. Ancak herkes bunları bekliyordu.

Sonuçta, bu yılın 27 Mart’ında Nintendo, 3DS ve Wii U konsol versiyonları için eShop’u kapattı, dolayısıyla çevrimiçi özelliklerin daha da kısıtlanması an meselesiydi. Nintendo eShop erişiminin kapatılmasından önce, bu konsolların sahipleri (özellikle 3DS) en ilginç ve niş oyunları satın almaya başladı. Dolayısıyla Nisan 2024’ten sonra bile bu oyunları cihazlarına indirebilecek olmaları bir nevi teselli.

Elinizde bu iki Nintendo cihazından birisi bulunuyorsa, bu cihazlarla ilgili ağ bağlantısı gerektiren işlerinizi önden halletmenizi tavsiye ediyoruz.

BU HABER SENİN İÇİN  Bu iPhone’ları Sakın Satın Almayın! Asla Çalışmaz
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ