Öğrencilere 10 GB Ücretsiz İnternet Hizmeti Bu Ay Başlıyor

Öğrencilere 10 GB Ücretsiz İnternet Hizmeti Bu Ay Başlıyor
reklam alani

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerin bir hatla sınırlı olmak üzere mobil hatlarına 12 ay boyunca aylık 10 GB ücretsiz internet tanımlanacağını açıklamıştı. Öğrencilerin bu haklarını istedikleri üç mobil şebeke operatöründen biri üzerinden kullanabilecekleri belirtilmişti.


Öğrencilere vergisiz telefon kampanyasının bir parçası olarak açıklanan bu hizmetin ne zaman hayata geçeceği merak ediliyordu. Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, üniversite öğrencilerine ücretsiz 10 GB internet uygulamasının bu ay başlayacağını duyurdu.


10 GB Ücretsiz İnternet Almanın Şartları Neler?


Bakan yaptığı açıklamada, “Ücretsiz internet projesi için 10 GB interneti hak eden kişilerin kullanmasını sağlamış olacağız. Gerek cep telefonundan gerek IMEI numarasından örtüşmesini sağlayacağız. Başkası kullanamayacak. BTK ile bunu sağlama yeteneğine sahibiz. Bu ay 10 GB internet başlar. En ihtiyaç olan nokta bu ay. Gençler hangi operatörü kullanıyorlarsa o operatörü kullanabilecekler” ifadelerini kullandı.


Öğrencilere 10 GB Ücretsiz İnternet

Uraloğlu ayrıca yine üniversite öğrencilerini kapsayan ÖTV’siz telefon kampanyasının da ekim ayında hayata geçebileceğini ifade etti. Buna göre örgün eğitimde öğrenim gören gençlere, 9500 TL ve altı telefonlar toplamda 5500 lirayı geçmeyecek şekilde destek olunacak. Fakat bu ücret skalasındaki her telefon kampanyada yer alamayacak.


Telefonların internet bağlantı hızları ile kalitelerine bakılacak. Yalnızca Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun onayından geçen cihazlar öğrenci ÖTV indirimi uygulamasına dahil edilecek. Ülkemizde Samsung ve Xiaomi dahil 13 yerli ve yabancı marka üretim yapıyor. Dilerseniz, öğrencilere vergisiz telefon kampanyasını kapsayan tüm modellere ve fiyatlara buradaki içeriğimizden göz atabilirsiniz.
BU HABER SENİN İÇİN  Hasan Ramadan Cemil devlet daireleri futbol turnuvası başlıyor
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ