Orhun Mevlit akıllanmıyor, KTSYD’den bir kınama daha

Orhun Mevlit akıllanmıyor, KTSYD’den bir kınama daha
reklam alani


Spor yazarlarına yönelik söylemleri nedeniyle daha önce Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) tarafından kınanan Basketbol Federasyonu başkanı Orhun Mevlit bu davranışlarından vazgeçmiyor ve akıllanmıyor.
Spor yazarlarına karşı her fırsatta seviyesiz açıklamalarda bulunan ve daha önce de KTSYD tarafından kınanan Orhun Mevlit uslanmazken yine bir spor yazarına yönelik söylemi nedeniyle KTSYD tarafından kınandı.

Orhun Mevlit, Spor Yazarı Tonguç Kotak’ın “Eser Taçoy vazgeçti, Ali Tüzünkan aday” başlığıyla kaleme almış olduğu köşe yazısına ithafen Kotak’a “ZAVALLI BİR SPOR YAZARI” diyerek tepkileri bir kez daha üzerine çekti.

Mevlit daha önce de “MASTÜRBASYONİST SPOR YAZARLARI YETİŞİYOR” sözleri nedeniyle KTSYD tarafından kınanmıştı.

KTSYD bu söylem ve davranış karşısında da Orhun Mevlit’i bir kez daha kınayan bir açıklama yayınladı.

KTSYD tarafından Orhun Mevlit’in kınandığı açıklama şu şekilde;

“Derneğimiz üyesi Tonguç Kotak tarafından kaleme alınan ve Basketbol Federasyonu’nu konu alan “Eser Taçoy vazgeçti, Ali Tüzünkan aday” başlıklı yorumu hakkında Basketbol Federasyonu Başkanı Orhun Mevlit’in sosyal medya paylaşımını “talihsiz bir açıklama” olarak üzülerek okuduk. Mevlit’in paylaşımında, köşe yazısının içeriğine cevap verilirken, köşe yazısını kaleme alan spor yazarına “ZAVALLI BİR SPOR YAZARI” ifadeleri kullanılması kabul edilebilir değildir.

Üyemiz Tonguç Kotak’ın ilgili yazısında herhangi küçük düşürücü, hakaret veya aşağılama veya başka kötü anlam ifade edebilecek bir yazı kaleme alınmamışken, üyemize karşılık kullanılan “ZAVALLI BİR SPOR YAZARI” yakıştırmasını büyük bir talihsizlik olarak yorumlamaktayız.

Eleştiriler, yorumlar veya iddialara karşı bu tip kişilik haklarını küçük düşürücü ifadeler kullanılması Basketbol Federasyonu Başkanı Orhun Mevlit’e de, herhangi bir spor kurumu başında bulunan, hele ki seçilmiş bir yöneticiye yakışmadığı kanaatindeyiz.

Bu tip eleştiri ve yorumlara karşı üyelerimize yapılacak küçük düşürücü veya hakaret içeren veya aşağılayıcı tüm paylaşım, açıklama ve yorumlara asla sessiz kalmayacağımızı ve bunu kabul etmeyeceğimizi duyurur, Basketbol Federasyonu Başkanı Orhun Mevlit’i de bu paylaşım ve düşüncesinden ötürü kınıyoruz.”

BU HABER SENİN İÇİN  Steam Deck 2 Düşündüğümüzden Daha Yakın!

Orhun Mevlit akıllanmıyor, KTSYD’den bir kınama daha

reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ