Sahur Bereketi

Sahur Bereketi
reklam alani


            Hidayet rehberimiz Kur’an-ı Kerim bize Allah’a iman ile birlikte peygamberimize imanı ve itaati emretmiş, Allah’ın rasulüne itaati kendisine itaat olarak kabul etmiştir.  (Nisa Suresi 80.Ayet)

            Ahzab Suresi 21. Ayette en güzel örnek olarak takdim edilen peygamberimiz (sav) içerisinde bulunduğumuz Ramazan Ayını nasıl ihya etmemiz gerektiğini yaşayarak bize göstermiştir. Henüz ilk günlerinde olduğumuz şu mübarek aydan hakkıyla istifade edebilmek için de peygamberimize yönelmeli ve onun gösterdiği yol üzere hareket etmeliyiz.

            Her anı rahmet dolu bu ayda bazı kardeşlerimizin ihmal ettiği sahur konusuna  değinmek istiyorum. Sahur yemeği oruç tutacak kişilerin imsaktan önce, gece yedikleri yemektir.    Bu konuda peygamberimiz şöyle buyurmuştur: ‘’Sahurda yemek yiyiniz, Çünkü sahur yemeğinde bereket vardır.’’ (Buhari, Savm, 20).  Bazı kardeşlerimizin sahura kalkmadan yatsı vaktinden sonra yemek yiyerek uyuduklarını ve bu alışkanlığın toplumumuzda yaygınlaştığını müşahede etmekteyiz. Bu uygulama fıkhen orucun sıhhatine engel olmasa da peygamber efendimiz (sav)’in  haber verdiği rahmetlerden, bereketlerden mahrum olmamıza sebep olmaktadır. Sahur vakti yataklarımızdan uyanıp Rabbimizin emri gereği ayağa kalkmak nefse karşı kazanılan önemli bir başarıdır. Bu vakit duaların kabul edildiği, Allah’a yakınlığın ziyadeleştiği, gönüllerin Allahla olan bağlarının kuvvetlendiği seher vaktidir.

BU HABER SENİN İÇİN  Dinçyürek, Mağusa Devlet Hastanesine yeni tomografi cihazı kazandırılacağını açıkladı
reklam alani
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ